Vatan için şehit olana ağlayan gözler

Şehitlerin ruhları için okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar sırasında vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı

Vatan için şehit olana ağlayan gözler

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde toplanan vatandaşlar, şehitlerin ruhları için okunan Kur'an-ı Kerim tilavetini dinleyip, dualara 'Amin' dedi. Bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Şehitlerin ruhlarına okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, son günlerde ülkemizde yaşanan terör olaylarında vatanımız uğruna canlarını feda eden polis ve askerler için ortaklaşa dua edildi. 

Etkinlik öncesinde konuşan Belediye Başkanı Hasan Togar, "Her şehit haberi bizi derinden etkiliyor. Bizler Peygamber Efendimizin iltifatına mazhar olmuş milletin evlatlarıyız. Ecdadımızın destanları ile büyüyen bu topraklarda yüzlerce yıldır şehitler veren aziz bir milletin fertleriyiz. Bu topraklarda var olduğumuz sürece kıyamete kadar bayrağımız ve vatanımız için şehit olmaya da devam edeceğiz. Mertebelerin en büyüğüne ulaşan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine de sabırlar diliyorum" dedi.

Başkan Togar’ın konuşmasının ardından 19 Mayıs Mahalle camii eski imamı Hüseyin Kılıç şehitler için dua yaptırdı. Dua esnasında duygulu anlar yaşayan vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü. Programın ardından meydanda açılan dev Türk bayrağı sloganlar eşliğinde binlerce insan tarafından taşınarak ilçe emniyet müdürlüğüne teslim edildi.

Yazar: Haberci
Tekkeköy belediyesi şehitler için program şehitler için kuranı kerim ve dua tekkeköy belediyesi faaliyetleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı