Yaşlıların evine bayram temizliği

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde belediye, bakıma muhtaç durumdaki yaşlıların evlerinde bayram temizliğine başladı. Yaşlılar dua ediyor.

Yaşlıların evine bayram temizliği

İskenderum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde anlamlı bir uygulamaya imza attı. Bakıma muhtaç yaşlıları tek tek tespit eden belediye, evlere gönderdikleri personelle bayram temizliği yaptırdı. 

İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün yaşlı, bakıma muhtaç, iş yapamayacak durumda ki vatandaşlara temizlik hizmeti verdiği belirtildi. Bu kapsamda periyodik olarak çalışan ekip 700 ev temizliği de gerçekleştirdi. Ekipler, hafta boyunca şehir genelinde yaşayan ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilerin evlerinde bayram temizliği yaparak, yüklerini biraz olsun hafifletecekler. 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada, "Genç yaşlı olur, ama yaşlı bir daha genç olamaz. Mustafa Kemal Atatürk, 'Bir milletin yaşlı vatandaşlarına karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır' demiştir. Belediyemiz bu hizmeti ile her daim vatandaşlarımızın yanındadır. Özellikle yaşlılarımızın bayram temizliği konusunda hizmetimizin aksamaması için ilgili brimlerimize tüm talimatlarımı vermiş bulunmaktayım” dedi. 

Hizmetten faydalanan yaşlılar da, belediye personeline ve belediye başkanına hayır duaları ediyor. 

Bu arada hizmetten yararlanmak isteyenlerin Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün 617 4910 ile 444 1939 numaralı belediye çağrı merkezinin telefonlarına başvura yapabilecekleri bildirildi. 

Yazar: Haberci
Yaşlıların evine bayram temizliği İskenderum Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı