Efsane Başkan Seba unutulmadı

Ölümünün üzerinden 1 yıl geçen Beşiktaş'ın efsane Başkanı Süleyman Seba, çeşitli etkinliklerle anılıyor

Efsane Başkan Seba unutulmadı

Beşiktaş'ın efsane Başkanı Süleyman Seba, vefatının birinci yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılıyor. Seba için TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe'de birer mesaj yayımladı. Mezarı başında tören yapıldı. 

İlk etkinlik Beşiktaş JK binasının karşısındaki Şairler Parkı'nda yapıldı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Akaretler’deki kulüp binasının karşısındaki Seba heykelinin önünde açılan anı defterini imzaladı ve bir konuşma yaptı. Orman, Seba’nın çok önemli bir isim olduğunu belirterek, "Süleyman Seba’ya Allah rahmet eylesin. Çok önemli bir isimdi. Kendisiyle çok anılarımız vardı. Seba’nın yaptığı eski kulüp binamızın açılışında bulunmuştum. Biz ve bizden sonraki nesiller büyüklerimizi mutlu etmeliyiz. Tüm Türkiye’nin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin” dedi. 
 
Başkanımız Fikret Orman’ın konuşmasından sonra törene katılan futbolcularımız anı defterine duygu ve düşüncülerini yazdılar. 

Türkiye Futbol Federasyonu da, Seba'nın taraftarlığında diğer renklere saygısı, futbolculuğunda da meslektaşlarına karşı efendiliğinin olduğunu hatırlatarak, "Yöneticiliği ve başkanlığında centilmenliği ve ömrünün sonuna kadar da duruşuyla, hayatının her aşamasında futbolun saygınlığı konusunda hepimize örnek olan, adını Süper Lig'in 2014-2015 sezonuna vermekten onur duyduğumuz Sayın Süleyman Seba'yı aramızdan ayrılışının birinci yılında saygı ve rahmetle anıyoruz" mesajı gönderdi. 

Öte yandan ezeli rakip Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan anma mesajında, "Vefatının birinci yılında, taraflı tarafsız her futbolseverin sevgisini kazanmış değerli spor adamı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün efsane Başkanı Süleyman Seba'yı saygı ve rahmetle anıyoruz" denildi.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde de. Seba için. "Türk Sporunun unutulmaz ismi, Beşiktaş Kulübü’nün efsanevi onursal başkanı Süleyman Seba’yı sonsuzluğa uğurlayalı tam 1 yıl oldu. Türk Futboluna kazandırdığı değerlerle asla unutulmayacak olan Süleyman Seba’yı, 

vefatının 1. yıldönümünde saygıyla anıyoruz" ifadesi yer aldı.

Efsane başkan Süleyman Seba, vefatının birinci yıl dönümünde, şu etkinliklerle anılacak. Süleyman Seba Caddesi'ndeki, Şairler Parkı Süleyman Seba heykeli  önünde anı defterinin açılmasıyla program başladı. 

RESİM SERGİSİ VE FOTOĞRAFLAR 
Süleyman Seba'nın Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında da anma yapılacak. Ayrıca, Fulya Kültür Merkezi'nde Seba'nın yaşam öyküsünü anlatan belgeselin gösterimi yapılacak. Bu arada siyah-beyazlı kulüp ve Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile Süleyman Seba Caddesi üzerinde kurulacak olan standlarda, Süleyman Seba'yı  anlatan fotoğraf sergisinin katılımcılar tarafından gezilip anı defterinin imzalanabileceği ifade edildi.

Yazar:
süleyman seba türk futbolu efsane başkan beşiktaş fikret orman
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı