Şehitler için dua ve helva

Konya'da şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim'in hatim duası yapıldı, programa katılanlara helva dağıtıldı.

Şehitler için dua ve helva

Konya'nın Selçuklu İlçesi'nde, şehitlerin ruhları için dağıtılan Kur'an-ı Kerim'in duası yapıldı. Aliya Ali İzzet Begoviç Camii'nde yapılan duadan sonra cemaate, irmik helvası dağıtıldı. 

Selçuklu İlçesi'nde Aliya Ali İzzet Begoviç Camii Güzelleştirme ve İmar Derneği'nce düzenlenen program çerçevesinde şehitler için okutulan hatmi şerifler için hatim duası yapıldı. Yatsı namazı sonrası gerçekleştirilen programa, AK Parti Konya Milletvekili Uğur Kaleli ve vatandaşlar katıldı.

'TEK YÜREK' VURGUSU
Programda konuşma yapan Dernek Başkanı İbrahim Günay, terörü lanetleyerek, terör saldırıları sonucunda şehit düşen asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize acil şifalar, acılı şehit ailelerine de sabırlar diledi. Tek yürek olunması gerektiğini söyleyen Günay, "Milletimiz, tarih boyunca birçok saldırıya nasıl karşı durduysa şimdi de aynı karalılığı gösterecek ve tek yürek olmaya devam edecektir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde vatan uğruna can veren şehitlerimiz ve ülkemizin bütünlüğü için dernek olarak böyle bir programı düzenledik. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yüce Allah Milletimizi acılardan muhafaza eylesin, birliğimizi bozmaya çalışanlara da fırsat verdirmesin” dedi.

Programın sonrasında camiden çıkanlara irmik helvası ikram edildi.

 

Yazar: Haberci
konya şehit programı Aliya Ali İzzet Begoviç Camii şehitler için dua şehitler için helva dağıtıldı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı