Döngeloğlu tartışmaya noktayı koydu

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, programındaki alt yazıdan dolayı kendisini eleştirenlere, "Alt yazı yanlış olabilir, fakat bilerek konuyu saptıranları, Allah'a havale ediyorum" diye cevap verdi.

Döngeloğlu tartışmaya noktayı koydu

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu'nun Kanal 7'de hazırlayıp sunduğu 'Önden Gidenler' programında dün akşam yaşanan bir gelişme tartışmalara yol açtı. Bazı yayın organları konuyu saptırmaya çalıştı. Döngeloğlu, tartışmalara son noktayı verdiği cevapla koydu. 

ALT YAZI TARTIŞMA KONUSU OLDU
Kanal 7'de yayınlanan "Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler" programında alt yazıda ekrana gelen, "Cünüp iken vurulan asker şehit olur mu?" yazısı bazı kesimlerin tepkisini toplamıştı. Döngeloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dün aksam Kanal 7'de ne yazılıp çizildiği gibi bir soru soruldu, ne de böyle bir tartışma yaşandı. Program zaten soru-cevap yada tartışma programı değil ki" dedi. 

İYİ Kİ AHİRET VAR
Döngeloğlu programda anlattığı olayın Uhud Savaşı'nda geçen bir hadise olduğunu belirterek, "Uhud Savaşı'nda Ashab'tan Hz. Hanzala'nın (ra) evlendiği gecenin sabahında şehadetidir. Kaldı ki bu olay şehadetin ne yüce bir makam olduğunu anlatır. Alt yazı bence de yanlış olmuş tabi ki fakat bunu bahane edip, konuyu bilerek saptıranları Allah'a havale ediyorum. İyi ki ahiret var" diye konuştu. 

İŞTE O ALT YAZI:

Yazar:
ömer döngeloğlu eleştiriler ömer döngeloğlu ile önden gidenler programı Cünüpken şehit olma tartışması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.