Okumadığımız kitabı bağışlamayız

ÇOK-GEN Derneği tarafından yapılan bir kampanyaya katılanlar, 'Okumadığımız kitabı bağışlamayız' deyip, önce okudu sonra köy çocukları okusun diye bağışladı.

Okumadığımız kitabı bağışlamayız

Samsun'da kurulan Çocuk, Kadın, Gençlik ve Engelli Derneği (ÇOK-GEN), Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü'nde ilginç bir kampanyaya imza attı. 'Kitabınızı Alın Gelin' etkinliği verilen kampanyada, önce kitap okundu daha sonra kitaplar köy çocuklarına verilmesi için bağışlandı. 

ÇOK-GEN'in Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü nedeniyle bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdiği etkinliğe katılanlar yanlarında getirdikleri kitapları okurken, kitap bağışında da bulundular. Katılımcılar tarafından bağışlanan kitaplar, kırsal kesimlerde okuyan öğrencilere dağıtılacak.

KİTAP OKUMAK ÖNEMLİ
Etkinliği düzenlemekteki amaçlarının toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden ÇOK-GEN Başkanı Miyaser Aydın, "İnsanlara kitap okumanın önemini anlatmak adına için böyle bir etkinlik düzenledik. Okumak, insan hayatı için vazgeçilmez bir unsurdur ve bunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederiz. Dernek olarak inşallah bundan sonra da güzel çalışmalara imza atacağız" dedi.

Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan da, farkındalık oluşturmak amacıyla kurdukları ÇOK-GEN'in bu tür etkinlikler düzenlemesinin anlamına işaret etti.

Yazar:
çokgen derneği faaliyetleri çok-gen derneği kitap okuma etkinliği kitabını al da gel kampanyası
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı