Terör Artvinli'ye acısını unutturdu

Selin vurduğu Artvin halkı, acısını unuttu, teröre tepki için tüm cadde ve sokakları bayraklarla donattı. Cadde ve sokaklarda müzik dahi çalınmıyor.

Terör Artvinli'ye acısını unutturdu

Geçtiğimiz haftalarda aşırı yağmurla birlikte sel ve heyelan yaşayan Artvin'de artan terör olaylarına tepki amacıyla şehirde bayrak kampanyası başlatıldı. Belediye'nin desteğiyle yapılan etkinlikle, tüm Artvin, kırmızı-beyaza büründü. 

Artvin Belediyesi ve vatandaşlar el ele vererek, Hakkâri ve Iğdır başta olmak üzere ülkede yaşanan terör saldırılarına tepki amacıyla kentin caddelerine Türk bayrakları astı. Belediye ekiplerince forklift aracının da yardımıyla özellikle ana caddeleri Türk bayrağıyla donattı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, son günlerde yaşanan terör olaylarının kendilerini derinden üzdüğünü belirterek şehri Türk Bayraklarıyla donatarak birlik beraberlik mesajı verdiklerini söyledi. Kocatepe, "Böyle günlerde en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyuyoruz. Bu zor günleri hep birlikte aşarak kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Belediye olarak ilimizi Türk bayraklarıyla donatıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.

Öte yandan çok sayıda vatandaş da ev ve iş yerlerine bayrak astı. Arabalarda, sokaklarda, selin vurduğu işyerlerinin tabelalarında bile ay yıldızlı bayraklar asıldığı görüldü. Artvin halkı, selin yaralarını sararken yaptığı bu hareketle takdir topladı. 

Bu arada, şehitlere saygı için Artvin'de müzik dahi çalınmadığı öğrenildi. 

 

 

Yazar: Haberci
artvin terör tepki artvinli bayrakla donattı selin vurduğu artvinde müzik çalınmıyor.
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.