Hainler Dağlıca'da tabura saldırdı

Terör örgütü PKK militanları, Hakkari Dağlıca'da Hudut Tabur'una keskin nişancı ve havanlarla saldırdı.

Hainler Dağlıca'da tabura saldırdı

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari Dağlıca'daki Hudut Tabur'una ve 2 karakola daha terör örgütü PKK militanlarının eş zamanlı olarak saldırdığını duyurdu. Askerlerin karşılık vermesiyle teröristler dağa kaçtı. 

Günlük faaliyetlerle ilgili yapılan apılan açıklamada, 2 Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından Taşarası Jandarma Karakol Komutanlığına erzak bırakıp dönen iki sivil şahsın yolu kesilmiş, üzerindeki şahsi eşya, para ve araçtaki erzak gasp edildiği bilgisi verildi. 

Açıklamanın devamında ise, Dağlıca Hudut Tabur merkezine, Keri Tepe Hudut Bölgesine ve Pey Tepe Hudut Karakoluna yapılan saldırılar hakkında bilgi verildi. Açıklamada, "Bu karakollara eş zamanlı havan, uçaksavar ve keskin nişancı silahları ile saldırıda bulunulmuş, Pey Tepe Hudut Karakolunun çevre duvarında hasar oluşmuş, Dağlıca köyünde bir vatandaş hafif yaralanmış, saldırının geldiği tespit edilen bölgeye ateşle karşılık verilmesini müteakip terörist ateşleri kesilmiştir" ifadeleri kullanıldı. 

Sitede ayrıca, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından gün içerisinde, yasa dışı yollarla, Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışan 439 ve Türkiye'den Suriye'ye çıkmaya çalışan 31 şahıs olmak üzere 470 şahsın yakalandığı, hudut hattında da 190 litre akaryakıt ele geçirildiği belirtildi. 

Yazar: Haberci
hakkari dağlıca hudut komutanlığı saldırı havan ve keskin nişancılarla saldırı hakkari terör örgütü pkk saldırıları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.