Instagram fenomenleri İzmir'de ağırlandı

Instagram'ın binlerce takipçisi olan üyeleri, '@cityofizmir hesabının daveti üzerine İzmir'e geldi. Kentin fotoğraflarını çeken fenomenler, hesaplarında paylaştı.

Instagram fenomenleri İzmir'de ağırlandı

Yüzbinlerce takipçisi olan instagram fenomenleri, profesyonel fotoğrafçılar ve dergi yazarları @cityofizmir hesabının davetiyle İzmir'e geldi. 12 kişilik grup, Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası Instagram şehir markalaşma projesi Cityofizmir’e katılarak kentin çeşitli noktalarında çektikleri fotoğraflarla İzmir’in tanıtımına katkı koyacak. 

İzmir’in tanıtımı ve bilinirliğinin artırılması amacıyla geçtiğimiz Nisan ayında başlatılan ve Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası Instagram şehir markalaşma projesi olan “Cityofizmir”de ikinci etap başladı. 

EGİAD öncülüğünde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle hayata geçirilen proje, daha önce de Türk fenomenleri ve blog yazarlarını İzmir’e konuk etmişti. Koordinatörlüğünü seyahat yazarı Bahar Akıncı’nın yaptığı projenin ikinci etabında, bu kez 100 bin ile 1 milyonun arasında takipçisi olan Instagram fenomenleri, profesyonel fotoğraf sanatçısı ve dergi yazarları İzmir’e konuk oldu. Kısa sürede 60 binin üzerinde takipçi sayısına ulaşan @cityofizmir’in uluslararası etabına katılan dünyaca ünlü isimler, İzmir’in çeşitli noktalarını gezerek çektikleri fotoğrafları “#explorcityofizmir” etiketiyle kişisel ve @cityofizmir hesabında paylaşmaya başladı. 

7’si yabancı 3’ü Türk fenomenden oluşan ünlü ekip, çekimlerine 9 Eylül günü Kemeraltı, Agora Hisarönü, Pasaport, Saat Kulesi, Kordon ve Liman’dan başladı. İzmir’in tanımtı için 7 gün boyunca kenti gezecek ekibin çekim rotası Bostanlı, Doğal Yaşam Parkı, Foça, Bergama ve Akropol, Birgi, Lucien Arkas Bağları, Meryem Ana, Selçuk Yamaç Evler, Efes Antik Kenti, Celcius Kütüphanesi, Efes Kral Yolu, Tarihi Asansör, Seferihisar, Sığacık, Urla, Çeşme, Ovacık, Kitesurf ve Windsurf, Ildırı ve Alaçatı olacak.

Yazar:
cityofizmir instagram fenomenleri izmirde egiad ve izmir büyükşehir belediyesi projeleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.