Ölümün de hayırlısı bu olsa gerek

Kabe'nin yanındaki vinçlere çarpan yıldırım, ibadetini yapan 65 hacının ölümüne, 155 hacının da yaralanmasına neden olduğu bildirildi.

Ölümün de hayırlısı bu olsa gerek

Kutsal topraklarda etkili olan sağanak yağış ve yıldırım, ibadet eden hacıların ölümüne ve yaralanmasına sebep oldu. Bazı hacılar, otellerine gönderilirken, can pazarının yaşandığı Kabe'de tavaf edenler görülüyor. 

Mekke'de Kabe'ye düşen yıldırımın ardından adeta olağanüstü hal ilan edildi. Otellerine gönderilen hacıların ibadet yapmasına izin verilmiyor.

Yıldırım çarpan vinç, KABE'nin hemen yanındaki Osmanlı revaklarının olduğu bölüme düştüğü görüldü. Suudi Sivil Savunma Teşkilatı, Kâbe'deki vinç kazasında en az 65 kişinin öldüğünü 154 kişinin yaralandığını açıkladı. Aralarında 2 Türk hacının da olduğu gelen bilgiler arasında. Yaralılar arasında da 10'a yakın Türk hacı olduğu belirtiliyor. 

Olayın hemen ardından ibadet yapan hacıların bir bölümü otellerine gönderildi. İbadet için dışarıya fazla hacıyı göndermedikleri iddia ediliyor. 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, akıllara 'ölümün hayırlısı bu mu?' sorusu geliyor. Müslüman'a farz ibadet olan ve Peygamber Efendimiz'in yıllarını verdiği Mekke'ye ibadet için gitmek ve orada can vermek. Bu her müslümana nasip olmuyor. kupurhaber.com olarak ölen hacılara, Allah'tan rahmet, yaralananlara da tez zamanda sağlığına kavuşması temennisinde bulunuyoruz. 

Yazar:
kabede can pazarı kabede ölmek kabedeki kazada ölü ve yaralı sayısı kabedeki kazada türk hacı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.