'Şifalı su'ya gidenler çamurdan kurtulacak

Ordu'daki halk arasında şifalı olduğu söylenen suyun çıktığı pınar ve etrafına nihayet çevre düzenlemesi yapılıyor. Şifa arayanlar artık çamurdan kurtulacak.

'Şifalı su'ya gidenler çamurdan kurtulacak

Ordu'nun Akkuş İlçesi'nde yıllardır hastalara şifa olduğu söylenen acı suyun çıktığı pınar gözü ve etrafında çevre düzenlemesi yapılacak. Akkuş Belediyesi'nin projesiyle, su içmeye gelenler çamur ve tozdan kurtulmuş olacak. 

Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu kenarında bulunan ve yıllardır atıl vaziyette olan şifa kaynağı tarihi acı suyuna çevre düzenlemesi yapılıyor. Birçok vatandaşın şifa bulduğunu söylediği ve Akkuşlu vatandaşlar ile dışarıdan gelen misafirlerin uğrak yeri olan suya Akkuş Belediyesi sahip çıktı. Belediye Başkanı İsa Demirci'nin talimatıyla suyun bulunduğu alanın çevre düzenlemesi yapılıyor.
 
Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Demirci, "Yıllardır burada kendiliğinden akan ve vatandaşlarımızın uğrak yeri olan suyun etrafını düzenleyerek güzel bir alan oluşmasını sağlamak istedik. Halk arasında suyun böbrek taşları ve hastalıkları ile iç hastalıklarına şifa olduğu söyleniyor. Gerek ilçemizden gerek ilimizden ve gerekse il dışından birçok vatandaşımız su almak için buraya geliyor. Suyun bulunduğu alanın eski hali hiç de hoş bir görüntü arz etmiyordu. Bu çalışma ile suyu yola yakın bir alana aldık, buraya güzel bir çeşme ve oturma bankları yapacağız. Akkuşumuza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

Yazar:
ordu akkuş acı su akkuş şifalı su akkuş belediyesi faaliyetleri karadenizde şifalı su
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı