Bursa'nın yarışmasında Ankara ve İstanbul ödül aldı

Bursa'da düzenlenen bir yarışmada birinci olan kişinin Ankara'dan, ikinci ve üçüncünün ise İstanbul'dan katılarak dereceye girmesi dikkati çekti.

Bursa'nın yarışmasında Ankara ve İstanbul ödül aldı

Bursa Orhangazi Belediyesi tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nın kazananları belli oldu. Jüri'nin oylarıyla seçilen kişilerin Bursa değil de, Ankara ve İstanbul'dan olması dikkatlerden kaçmadı. 

Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 250 farklı eserin katıldığı Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nın jüri elemeleri bitti. Konu başlığı 'Roman' olarak belirlenen yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra, İngiltere’den Çin’e dünyanın 9 farklı ülkesinden eser katılırken, jüri üyeleri birinciyi seçmekte oldukça zorlandı. Prof Dr. Abdullah Uçman’ın başkanlığında toplanan jüri, 250 eser arasında yaptığı ön eleme sonunda 21 eseri değerlendirmeye aldı.

Buna göre Yazar rumuzuyla Ankara’dan katılan Ercan Başer, ‘İyi Bir Hikaye’ isimli eseriyle birinci oldu. Yarışmaya ‘Rüya Efendisi Kadın’ rumuzuyla İstanbul’dan katılan Kemalettin Çalık, ‘Cinlerin Efendisi’ isimli eseriyle ikinci olurken, ‘Mahrem’ rumuzuyla yine İstanbul’dan katılan Ayşe Aldemir ‘Üzüm Kokusu’ isimli eseriyle bu yılki yarışmanın üçüncüsü oldu.

Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Handan İnci, Prof. Dr. Mehmet Tekin, Cem Kalender, Dr. Alim Kahraman, İhsan Deniz ve Metin Önal Mengüşoğlu’ndan oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonunda, yarışmaya ‘Belki’ rumuzuyla katılan Hamide Gönen ‘Koyunun Dili, ‘Yeşil İnci’ rumuzuyla katılan Fuat Sevimay ise ‘Kapalı Çarşı; İstanbul’un Kalbi’ isimli eserleriyle mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.

Yazar:
Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması kazananları Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması ödülleri Bursa Osmangazi belediyesi faaliyetleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı