AK Parti delegesine tablet sürprizi

AK Parti'nin bugün gerçekleştireceği kongresinde delegeye, tablet sürprizi yapılacak. Kongre aynı zamanda seçim kampanyasının da başlangıcı olacak. Abdullah Gül'ün durumu da kesinleşti.

AK Parti delegesine tablet sürprizi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, kongrenin yapılacağı Arena Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu. Kongrede gerçekleşeceklerle ilgili ipuçları verdi. 

 

Beşir Atalay, AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'ne ilişkin, "Bizim bu kongremiz aynı zamanda bir seçim startı. İnşallah buradaki coşkuyla buradaki yoğunlaşan bilinçle bütün teşkilatlarımız, delegelerimiz Türkiye'nin her köşesine yayılacaklar. Ondan sonra da 1 Kasım seçiminin çalışması başlayacak" dedi. 

Türkiye'nin zorlu bir dönemden geçtiği bir süreçte AK Parti'nin kongresini zamanında yapacaklarını belirten Atalay, "Her şeyin en iyisi zamanında yapılanıdır. Biz de kongremizde bir erteleme yapmadık, bu olağan kongremizin zamanıydı ve kongremizi bu seçime doğru giderken bu süreç içerisinde yapacağız" ifadesini kullandı.

Delegelerin oturma düzeninin de kademeli olarak kürsüyü rahat görebilecekleri şekilde dizayn edildiğine dikkati çeken Beşir Atalay, kongreye yaklaşık 40 bin kişinin katılmasını planladıklarını söyledi. Atalay, "Bunun yaklaşık 12 bini bu salon içinde olacak, geri kalanı salon dışında olacak. Ülkemizin her köşesinden 81 ilden bin 71 otobüs kalkacak ve inşallah Ankara'da buluşacak" dedi. 

Kongrede AK Parti Tanıtım ve Medya birimi olarak çok özel hazırlıklar yaptıklarını ifade eden Atalay, kuruluşundan bugüne partilerini yeni kuşaklara, yeni delegelere, yeni katılanlara tanıtmak için basılı yayınlar ve film hazırlattıklarını açıkladı. Atalay, "Bu kongre o açıdan diğerlerinden daha zengin kongre oluyor" dedi. 

Bütün delegelere birer tablet dağıtılacağını beliren Atalay, 2002'den başlayarak tüm seçim beyannameleri dokümanların bu tabletlerin içinde olacağını söyledi. Sessiz Devrim kitabını yenilediklerini ifade eden Atalay, 2002'den başlayarak 2014 sonuna kadar demokratik reformlar olarak hangi adımların atıldığına bu kitapta yer verdiklerini belirtti. Tabletler delegelere verilecek çantanın içerisine konulmuş olacak. 

ABDULLAH GÜL KATILACAK MI?
Atalay, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kongreye katılıp katılmayacağına ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın 11. Cumhurbaşkanımız, partimizin erdemliler hareketinin en önemli öncülerinden birisi olan Abdullah Gül Beye bizzat Başbakanımız, Genel Başkanımız telefonla sözlü olarak davetini iletti ama kendisi katılamayacaklar onu da iletmiş oldular. Tabi mesajla ilgili bir şey söylemem mümkün değil" ifadelerini kullandı. 

Yazar: Haberci
ak parti 5. olağan Kongresi çalışmaları Beşir atalay açıklamaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.