Yasak kalktı, gerçek ortaya çıktı

Şırnak Valiliği, Cizre'deki sokağa çıkma yasağının kalktığını açıkladı. HDP'li Demirtaş'ın tehdit ettiği devlet, yasak süresince sivil halka değil, terör örgütüne operasyon yapmış.

Yasak kalktı, gerçek ortaya çıktı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçtiğimiz 4 Eylül'de başlayan sokağa çıkma yasağı bu sabah itibariyle sona erdi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tehditvari şekilde, "Cizre’ye nasıl ölüm emri verdiği" sözlerinin PKK militanları için söylediği ortaya çıktı. Açıklamada, güvenlik kuvvetlerinin örgüte yapılan operasyonlara dikkat çekildi. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SONA ERDİ
Yapılan açıklamada, "İlimiz Cizre ilçesinde 4 Eylül 2015 günü saat:20.00 da başlayan sokağa çıkma yasağı 12 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 07.00 itibariyle sona erecektir. Bu süre zarfında güvenlik kuvvetlerimiz Bölücü Terör Örgütü Mensuplarına karşı başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Bu süreçte sabır ve duyarlılıkla hareket eden çok değerli Cizreli vatandaşlarımıza en içten teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Bölücü Terör Örgütü Mensuplarına karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya ve kamu düzenini sağlamaya devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı. 

DEMİRTAŞ'IN O AÇIKLAMALARI
Cizre'deki sokağa çıkma yasağı için yola çıkan fakat güvenlik güçlerinde durdulan Demirtaş, kameraların karşısında açık tehditler savurmuştu. Devletin Cizre'de neler yaptığından şikayet eden Demirtaş, "Cizre’de yaşananlar, yaşatılanlar er geç ortaya çıkacak, bütün valiler şu an suç işliyorlar ve korkmuyorlar ‘nasılsa savcı da bizim hakim de bizim’ diyorlar. Bir vali olarak yasa sana bu yetkiyi vermemiş sana, sokağa çıkma yasağı vermiyor sana. Hür ve kardeşçe yaşam konusunda ısrarlıyız. Başta Şırnak Valisi olmak üzere hepsinden hesap soracağız. Cizre’ye nasıl ölüm emri verdiğini mahkemede anlatırsın. 1 Kasım’a kadar inşallah sen yerinde olursun" demişti. 

Demirtaş'ın bu açıklamalarında bahsettiği 'ölüm emri' ifadesinin, Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada terör örgütü PKK militanları ve onları aklama çabası olduğu görülmüş oldu. 

Yazar:
Selahattin Demirtaş HDP Cizre sokağa çıkma yasağı Şırnak Valiliği açıklamaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı