Burası Muş'tur insanı hoştur

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 'Kardeşlik Örneği' haberimizle ilgili, "Yolculara karanfil, lokum verirlerken Muş'ta değildim, olsaydım onlara katılırdım" dedi.

Burası Muş'tur insanı hoştur

Muş'taki bir grup vatandaşın, artan terör olaylarıyla Türk-Kürt çatışması çıkarmak isteyenler bir ders olarak Tatvan-Samsun otobüsünü durdurarak, yolcularına karanfil ve lokum ikram etmesine destekler sürüyor. Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşların erdemli bir davranış sergilediğini belirterek, onlarla orada olmak istediğini söyledi. 

kupurhaber.com'da 'İşte Kardeşlik Örneği' başlığıyla yayınlanan haberle ilgili konuşan Feyat Asya, "O arkadaşların anlamlı davranışı, yapılan saldırılara ve provokasyonlara karşı en iyi cevaptır. O haberi okuduğumda, Ankara'daydım ve inanılmaz sevindim. Muş’ta olmuş olsaydım o arkadaşlarla birlikte bende o anlamlı projede şahsen yer alırdım. Bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz kardeşlik sevgisini, kardeşlik kültürünü pekiştirdikleri için, göstermiş oldukları sağduyudan dolayı hepsini tek tek kutluyorum" dedi.

Konuşmasında Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin nasihatinden örnek veren Başkan Asya, "Müslüman halkların kurtuluşu için Üstadın dediği gibi, 'El ele vermek, el ele vermek, el ele vermek' gerekir. Doğu, Batı ayrımı yapılmaksızın herkesin birlik beraberlik içerisinde kardeşlik ruhunu yaşaması gerekir. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Yüzyıllardır beraber sürdürdüğümüz bu birlikteliğimizi göz ardı edemeyiz. Ülkemizi, bölgemizi ve ilimizi karıştırmak isteyen kötü niyetli insanlar olabilir. Provokasyonlara gelmeyelim. Sağduyulu davranmamız durumunda üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yoktur" diye konuştu.  

İLGİLİ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ.

Yazar: Haberci
muş türk-kürt kardeşlik örneği muşta örnek davranış otobüsü durdurup lokum dağıttılar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.