İlk günkü gibi birlik zamanı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kongrede yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

İlk günkü gibi birlik zamanı

AK Parti'nin 5'inci Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Teröre tepki gösteren Davutoğlu, muhalefeti de eleştirdi.

Ankara Arena'daki kongre, şehitler ve ve Mekke'de hayatını kaybeden hacılar için fatiha okunmasıyla başladı. Sık sık "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atılan kongreye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, katılmadı. Gül'ün gönderdiği mesaj davetlilere okundu. 

Gül mesajında, "Değerli gönüldaşlarım ve  isimsiz kahramanlar Kurucusu olmaktan iftihar ettiği AK Parti Kongresi’nni hayırlara vesile olmasını diliyorum 2001'de kurulan AK Partinin hizmetleri erdemliler hareketi olarak yansımasıdır. 2002'de Türkiye’yİ özgürlükler ülkesine dönüştürmüştür. Kapsamlı bir reform hareketiyle ülkemizin tarihini değiştirmiş kardeş ülkelere de ilham kaynağı olmuştur. Girdiği her seçimden başarıyla ayrılmıştır. Ülkemiz zor bir dönem geçmektedir. İnsanlık, siyasi ve terörün etkisiyle karşı karşıyız. Bu olumsuz şartlar karşısında da hak ve hukuktan uzaklaşmadan ortak akılla hareket ederek milletimizin sorunlarının çözümü olmaya devam edecektir. Bu partinin sevdalısı ve kurucusu olarak, gönüldaşınız olarak kongrenizde başarılar diliyor ve hepimizi Allah’a emanet ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Başbakan Davutoğlu'nun konuşması başladı. Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Yüreğimiz kardeşlik kardeşlik, birlik birlik diye çarpıyor. Sizinle yürümek ne güzel. Sizinle konuşmak ne kadar güzel. Allah sizden razı olsun. Bizi aşkla muhabbetle kucaklayan bir kardeşten daha önemli ne vardır. 

1 Kasım'a AK Parti'nin kararıyla gidilmiyor, yeni seçime gidilmesin diye çaba sarfettik ama olmadı. Hayırları fethetmeye çalıştık, şer odaklarına karşı 'Hayırlar fethola, şerler defola' dedik. Hayırları fethetmeye varmısınız?

Çileyi istemeyen bizim içimize gelmesin. Zor günler arka arkaya geldi. Parti kapatma davaları açıldı. Kadrolar parti kapatma davasıyla da mücadele ettiler. Milletin bağrından çıkanları kapatmak mümkün mü? Milletin içinden gelenleri susturmak mümkün mü? AK Parti aynı hızla yoluna devam ediyor. 

7 Haziran sonuçlarının çıkardığı tablo çakallar puslu havaları sever, 7 Haziran sonrası havayı puslu sandılar ve ortaya çıktılar. Karşılarına ise Anadolu'nun AK kadroları çıktı. Anadolu yiğitleri ayağa kalktı. Sandılar ki bu ülke sahipsiz. Bugün milleti bölenler, baskı zulüm uygulayanlarla terör örgütünün zihniyeti aynıdır. Ne terör örgütüne ne de dikta düşüncelerine prim vermeyeceğiz. Ayrıştırıcı tutumlara karşı AK Parti her zaman milli birliğin yanında oldu. 

Cizre'de vatandaşlarımıza geçmişte terör baskısı uygulayanlar, şimdi orada stoklanan silahları, kazılan hendekleri görmüyorlar ve bizim hükümetimizin aldığı tedbirlere karşı söz beyan etmeye kalkıyorlar. Bilsinler ki; Cizre de aynen Keşan gibi ya da Bergama gibi ya da Of gibi Türkiye'nin kuzeyindeki, güneyindeki, batısındaki ilçeler gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin aziz bir toprağıdır ve her ilimizde, her ilçemizde mutlak surette kamu düzeni sağlanacak, kardeşliğimiz pekiştirilecektir.

Bazı değişiklikler yapıyoruz. Siyasi Erdem ve Etik Kurulu kuruyoruz. Partimizi geleceğe daha iyi taşımak için. Tüzükle ilgili de bazı değişiklikler yapacağız. 3 Dönem kurulayla ilgili bazı kararlar alacağız.

Yazar:
AK Parti kongre AK Parti 5. Olağan Kongresi Başbakan Ahmet Davutoğlu Siyasi Erdem ve Etik Kurulu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.