Cizreli başkanın hayalleri yarım kaldı

22 yıl sonra geldiği Cizre'de Belediye Başkanı seçilen Leyla İmret, İngiliz basınına verdiği kin ve düşmanlık dolu açıklaması nedeniyle görevden alındı.

Cizreli başkanın hayalleri yarım kaldı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şırnak'ın Cizre İlçe Belediye Başkanı Leyla İmret'in görevden alındığı ifade edildi. 

Hakkında Cizre Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturma açılan İmret, 'Halkı Türkiye Cumhuriyeti  Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak,  halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' görevinden uzaklaştırıldı. 

SORUŞTURMA NEDENİ 'TAHRİK'
Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret hakkında, yabancı bir haber sitesine yaptığı, "Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz" açıklaması nedeniyle "Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

İmret, haber sitesine verdiği demeçte, "Bir söz vardır, barış olacaksa Cizre'den başlayacaktır ve savaş da olacaksa Cizre'den başlayacaktır" ve "Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz" şeklinde ifadeler kullandığına işaret edilen açıklamada, "Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik" ve "Terör örgütünün propagandasını yapmak" suçları kapsamında, söz konusu iddiaların soruşturulması gerektiği vurgulanmıştı. 

BİR ÖNCEKİ HABERİMİZ İÇİN ALTTAKİ FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ.

Yazar:
leyla imret görevden alınacak mı cizre belediye başkanı leyla imret
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.