Yeni belediyenizi nereye isterdiniz?

Çorum Belediyesi, bir ilke imza atarak, yeni hizmet binasının yapılacağı arsayı vatandaşların seçmesini istedi. Kim çok oy verirse belediye oraya yapılacak.

Yeni belediyenizi nereye isterdiniz?

Çorum Belediyesi, Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan mevcut binanın ihtiyaca cevap verememesi üzerine yeni bir hizmet binası yapmaya karar verdi. Arsa konusunda kararsız kalan belediye, nereye yapılması gerektiğini 'Siz Karar Verin' diyerek vatandaşa soruyor.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, çoğu başkanın yaptığını yapmayıp, halka hizmet binasının yerini sordu. Külcü'nün talimatıyla başlatılan ankette 2 farklı arazi konumu ve özellikleri verilip, binanın yapılacağı yerin seçilmesi istendi. Çorum halkının görüşlerine her zaman değer verdiğini söyleyen Başkan Külcü, "Çorum Belediyesi için yapılması planlanan yeni belediye hizmet binasının yerine siz karar verin. Ayrıca yeni yapılacak binanın projelendirilmesinde faydalanacağınız önerileriniz bize yol gösterici olacaktır" dedi. 

Çorum Belediye'sinin internet sitesinde ve il merkezindeki Saat Kulesi'nin yanında kurulan stantla vatandaşlara görüşleri soruluyor. Ankette, cinsiyet, yaşadığınız mahalle gibi başlıca sorulardan sonra, 'Yeni Belediye Hizmet Binası Nereye Yapılmalı?' başlığıyla mevcut Hayvan Pazarı ve Temizlik İşleri Müdürlüğü Yeri ile Akşemseddin Camii karşısındaki 50 bin metrekare arsanın özellikleri veriliyor. Her iki arazinin çevresindeki yapılar, şehir merkezine uzaklığı, alan büyüklüğü ve otopark kapasitesi gibi özellikler belirtilerek vatandaşın seçimini yapması isteniyor. 

Ayrıca yeni Belediye Hizmet Binası proje aşamasında hangi sosyal alanlara öncelik verilmesini istersiniz? sorusu da soruluyor. Buna cevap olarak, geniş vatandaş bekleme alanı, kültür merkezi, konferans salonu, milletvekilleri iletişim ofisi, otopark, kafetarya, kütüphane ve diğer seçeneklerin işaretlenmesi isteniyor. 

18 Eylül'e kadar belediye internet sitesinden ve Saat Kulesi yanında belediye ekiplerinin kurduğu stanttan sorulara cevap verilip, yeni hizmet binasının yerinin seçimi konusunda fikirlerin belirtilebileceği bildirildi. 

Ankete katılmak için tıklayınız.

 

 

 

Yazar:
çorum belediyesi çorum belediyesi yeni hizmet binası yapımı belediye anket çalışması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı