Ahmet Sait Akboğa kaçak elektrik mi kullandı?

Akdeniz Bölgesi'nin elektrik dağıtımını üstlenen CLK Enerji'nin Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa'nın kendi evinde kaçak elektrik kullandığı iddia ediliyor. Panosunun mühürlenip, elektriğinin kesildi de konuşuluyor.

Ahmet Sait Akboğa kaçak elektrik mi kullandı?

'Yok artık' dedirten olay Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yaşandı. Alanya Gazetesi'nin haberine göre, Türkiye'nin en büyük elektrik dağıtım ve perakende satış grubu olan CLK Enerji'nin Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa'nın yeni yaptığırdığı inşaatında kaçak elektrik kullandığı iddia edildi. Antalya'dan gelen ekipler, müdürün panosunu mühürleyip, sayacının kablosunu kestiği öğrenildi.. 

Genellikle doğu illerinde yaşanan elektrik kaçakcılığı Akdeniz'e de yansıdı. İddia şöyle: "CLK Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa'nın Bıçakcı Köyü'nde yaptırdığı inşaatının şantiye sayacında kaçak elektrik kullandığı tespit edildi. Şikayet üzerine Antalya'dan gelen ekipler, kaçak kullanımdan dolayı tutanak tuttu. Mesken inşaatının enerji kabloları kesilip sayaç ve pano kapağıda mühürlendi. Kaçak tutanağının bir nüshası kaçak ekipleri tarafından Bıçakcı köyü Muhtarlığı'na teslim edildi" 

Alanya'da yaşayan vatandaşlar, yüksek elektrik faturalarından dolayı zaman zaman sosyal medyada tepki gösteriyordu. Bu olayın ortaya çıkmasıyla Müdür Akboğa'ya gelecek tepkiler merak ediliyor. 

NOT: Haberde daha önceden kullanılan 'Diyarbakırlı' ifadesi, Ahmet Sait Akboğa tarafından yargıya 'hakaret davası olarak' intikal ettirilmiştir. Kupür Haber olarak, Diyarbakırlı ifadesi her hangi bir mahkeme kararı olmaması rağmen kaldırmış bulunmaktayız. 

 

Yazar:
CLK Enerji Alanya Müdür kaçak elektrik
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Ah güzel ülkem     2018-07-02 İmam böyle madem cemaat serbest
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı