Belediye kurban bağışı topluyor

Tokat Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlerden topladığı bağışları, ihtiyaç sahiplerine dağıtılıp onların yüzünü güldürmeyi planlıyor.

Belediye kurban bağışı topluyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Tokat Belediyesi 'Paylaş ki Kardeş Olasın' kampanyası başlattı. Başkan Eyüp Eroğlu'nun talimatıyla başlayan kampanyada hayırseverlerden kurban bağışı toplanıyor, bayram da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Sosyal belediyecilik faaliyetleriyle bilinen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, başlattığı Sosyal Market Kampanyası'ndan sonra Kurban Bayramı için kolları sıvadı. Cumhuriyet Meydanı'nda stant açan belediye, paylaşmanın önemini anlatıp vatandaşlardan kurban bağış hissesi topluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Eroğlu, "Kurban bedeli olarak da 550 TL olarak belirledik. Kredi kartı ve nakit olarak bu bağışları kurban hissesi olarak kabul edebiliyoruz. Son derece hijyenik şartlarda kurban kesimlerini yapıyoruz. Kurban kesiminden sonra dileyen hemşerilerimize 5 kg'lık et de veriyoruz" dedi. 

SOSYAL MARKET DE AÇMIŞTI
Kampanyanın adını 'Paylaş ki Kardeş Olasın' koyduklarını söyleyen Başkan Eroğlu, "Birkaç ay önce sosyal marketimizi açılışını yapmıştık, şuanda da yoğun bir şekilde sosyal marketimize ihtiyaçlı insanlar geliyorlar. Onlar müracaat ediyorlar biz de onların müracaatlarına göre sosyal marketimizden imkânlar sunuyoruz. Yıl içersinde devam eden Kurban bağışlarımızda devam ediyor. Kurban mevsiminde de Bayram münasebetiyle de ayrıca değerli Tokatlı hemşehrilerimizin de Kurban bayramında ki bağışlarını aynı şekilde tedarik edip inşallah kesip ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmak için gayret ediyoruz. Amacımız onların yüzünü bayramda güldürebilmek" diye konuştu.

Kampanya kapsamında kurulan stant Kurban Bayramı'nın 3'üncü gününe kadar açık kalacak. Vekalet veren hayırseverlerin kurbanı son gün kesilip, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban kesildikten sonra bağışçıya kısa mesajla bilgi iletilecek. 

Başkan Eroğlu, ilk bağışı kendisi yaptı.

 

Yazar:
Tokat Belediyesi Kurban Bayramı Tokat Belediyesi Kurban bağışı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı