Lezzet Haritası'nda renkli görüntüler

Televizyon ekranlarının aranan programı Lezzet Haritası, çekimlerinde yörelerdeki renkliliği ve çeşitliliği göstermeye devam ediyor.

Lezzet Haritası'nda renkli görüntüler
Haberin galerisi için tıklayın!

Anadoluyu karış karış gezerek yörelerdeki lezzetleri ve gelenekleri ekranlara getiren Lezzet Haritası, Isparta İncesu'da çekimlerine devam ediyor. Star Tv ekranlarında yayınlanan Lezzet Haritası programı, il il gezmeye devam ediyor. Sunucu Ezgi Sertel'in farklı yorumlarıyla izleyenlere harika dakikalar yaşatan programın çekimleri Isparta İncesu Köyü'nde devam etti. İncesu Köyü'ndeki vatandaşlar Sertel'i yöresel kıyafetleri ve oyunlarıyla karşıladı. Davul ve zurnaların da çaldığı karşılamada, İncesulular programa özel olarak hazırlık yaparak, köyün tüm yönlerini anlatmaya çalıştı. 

Program çekimleri süresince İncesulular Sertel'i adeta bağrına bastı. Yöresel yemekleri pişiren İncesulular, tariflerini de anlattı. Köyün kuruluşundan bugüne yaşatılan gelenek ve görenekler de izleyenlere aktarıldı. Soku taşında keşkek döven İncesulular, gözleme ve yöresel sulu yemekleri de tek tek anlattılar. Köyün farklı yerlerinden görüntüler de alan Lezzet Haritası ekibi, ilerleyen günlerde programı yayınlayacağı bildirildi. 

Ezgi Sertel ile Lezzet Haritası, Anadoluyu il il, ilçe ilçe geziyor tadına doyum olmaz yöresel lezzetleri, binlerce yıllık yaşanmışlıkların sonucu olan gelenek görenekleri ve ülkemizin cennet köşelerini ekranlarınıza getirip yurdumuzun lezzet haritasını çıkarıyor.

İNCESU'NUN ÖNEMİ
Isparta'nın girişindeki ilk köy olan İncesu, bir akaryakıt firması tarafından da Örnek Köy seçilmişti. İncesu'ya bu kapsamda bazı yatırımlar yapılmıştı. Köy kahvesi yenilenmiş, bazı evler de restore edilmişti. Köyde bu proje kapsamında hala çalışmalar devam ediyor. İncesu'ya proje kapsamında yerli ve yabancı pek çok turist de ziyaret ediyor. Geleneksel olarak festival de yapan İncesu, Dünya'nın dört bir yanına dağılmış hemşehrileri de böylelikle buluşturuyor. Yılda bir kez düzenlenen festivalde, eski ve yeni nesil bir araya gelip, köylerini şenlendiriyor. Tarihi bir köy olan İncesu, Isparta'nın girişindeki bir vitrin gibi tüm güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor.

HABERİN FOTOĞRAFLARI GALERİ BÖLÜMÜMÜZDE. TIKLAYINIZ

Yazar:
İncesu Lezzet Haritası Isparta'da Isparta İncesu Köyü haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.