Kazada ölen Türk hacı sayısı 4'e çıktı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Kabe’deki kazada hayatını kaybeden Türk hacı sayısının 4’e yükseldiğini açıkladı.

Kazada ölen Türk hacı sayısı 4'e çıktı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Mekke'deki şiddetli fırtınanın etkisiyle, Kabe'nin yan tarafındaki bir vincin devrilmesi sonucu ibadetini yaparken ölen hacı sayısının 4'e yükseldiğini, yaralıların ise 21 olarak belirlendiğini söyledi. 

Kabe'deki kazayla ilgili basın mensuplarına bilgi vermek için toplantı yapan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileyerek, “Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Vefat eden hacı adaylarımızın yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Harem’de vefat etmenin ecrinden Allah mahrum etmesin” dedi.

Suudi yetkililerince kazada hayatını kaybedenlere yönelik resmi açıklamanın bugün yapılması beklenirken, resmi olmayan bilgilere göre 4 Türk hacı adayımızın hayatını kaybettiğini belirten Başkan Yardımcısı Keleş, "Allah hayırlı haberler vermeyi nasip etsin. Bilgiler anlık olarak takip ediliyor fakat net kesin bilgileri bir anda elde etmek mümkün değil, her ülkeden milyonlarca insan var. Kesin bilgiler elimize ulaştığında kamuoyuyla paylaşacağız. Vefat eden hacı adaylarımızın kimliklerine ilişkin kesin bilgi olmadan halkımızı endişelendirmek doğru değildir” diye konuştu.

Yazar: Haberci
kabe yıldırım düştü ölü hacıların kimliği kabede ölen türk hacı sayısı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.