Dünyanın en büyük 2'inci kanyonu Uşak'ta

ABD'deki Arizona Kanyonu'ndan sonra en büyük kanyon olarak bilinen Ulubey Kanyonu, dünya turizmine açılmayı bekliyor.

Dünyanın en büyük 2'inci kanyonu Uşak'ta

Uşak'ın Ulubey İlçesi'ndeki kanyonun, Dünya'daki en büyük ikinci kanyon olduğunu biliyormuydunuz? Bilmiyorsanız bu haberimizi okuyun. ABD'deki Arizona Kanyonu'ndan sonra en büyük kanyon olan Uşak Kanyonu, dünya turizmine açılmayı bekliyor. Vali Ahmet okur, "Dünyanın nadide eserleri arasında yerini almasını istiyoruz" dedi. 

Uşak Valisi Ahmet Okur, kanyonunun dünya turizmine açılması için çalışmalar yapıyor. Okur, "Ülke turizmi adına önemli yerlerden biri olan Ulubey Kanyonlarını gerçekleştireceğimiz güzel çalışmalarla dünyanın nadide esrerleri arasında yer almasını sağlamak istiyoruz” dedi. 

Bugüne kadar çoğu kişi tarafından bilinmeyen kanyon, Ulubey ve Banaz Çayı boyunca devam ediyor ve bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşuyor. Adeta saklı bir cenneti andıran kanyonun, dibinden geçen Dokuzsele Deresi temizlendiğinde yamaç paraşütü ve doğa turizmine açılması planlanıyor. Ayrıca kanyonda her türlü sebze ve meyve de yetiştirilebiliyor. Arazi araçlarıyla inilebilen kanyonda, sal sporları, kayalıklarda tırmanış ve balonla gezinti yapılabilir. 

Uşak'ın merkezine sadece 30 kilometre uzaklıkta olan kanyona, Ulubey Kaymakamlığı tarafından cam teras yapılmış. Kafeterya da bulunan kanyona gelenler, müthiş manzara eşliğinde çayını içip, kanyonu izleyebiliyor. 

 

Vali Okur, gelen misafirlerini de kanyonu tanıtmak amacıyla Ulubey'e götürüyor. Misafirlerini cam terasta ağırlayan Vali Okur, burada misafirlerine kanyonlar ve cam teras hakkında bilgi veriyor.

Yazar: Haberci
uşak uşak ulubey Kanyonu Vali Ahmet Okur
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı