Provokatörlere hakkımı helal etmiyorum

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Ben burası için gece gündüz çalışırken, yapılan provokasyonla şehrimizin adını kirletenlere hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Provokatörlere hakkımı helal etmiyorum

Kırşehir'de geçtiğimiz günlerde yapılan teröre lanet yürüyüşünde çıkan olaylar Başkan Yaşar Bahçeci'yi çileden çıkardı. Kırşehir için konan her taşı adım adım takip Başkan Bahçeci, provokatörlere hakkını helal etmediğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Bahçeci, "Yüzyıllarca huzurun, kardeşliğin, barışın, ilmin ve bilimin merkezi olmuş Kırşehir’in bugün, tüm Türkiye’de provokasyonun, kundaklamanın, kargaşanın yaşandığı bir şehir olarak anılması, bu şehre hizmet eden, bu şehri doğru tanıtmak için gece gündüz çalışan Belediye Başkanı olarak beni son derece üzmüştür. Bu noktada bunu yapan ve katkıda bulunanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Kırşehir'in Kürd’üyle, Türküyle, Alevi’si, Sünni’siyle yüzyıllardır barış içerisinde yaşayan bir şehir olduğuna dikkati çeken Bahçeci, "Ahi Evran’dan Aşık Paşa’dan ve Yunus Emre’den, Hacı Bektaş-ı Veli’den gelen mirası taşımaya çalışarak, huzur ve toplumsal barışı oluşturmaya çalıştığımız şehrimizde bu olayların yaşanması bizleri son derece üzdü. Kırşehirlileri bundan sonra oluşabilecek bu tip olaylara çok sert bir şekilde, özellikle devletimizin güvenlik görevlilerinden önce tepki vermeye davet ediyorum. Çünkü Kırşehir bunu hak etmiyor. Kırşehirliler bunu hak etmiyor" diye konuştu. 

Türkiye'nin yangın yerine çevrilmeye çalışıldığının altını çizen Başkan Bahçeci, "Terör örgütü Türkiye’yi birbirine düşürmeye çalışıyor. Oluşan bu manzaradan PKK terör örgütü mutlu oluyor. Bakın dükkanı yakılan esnaf kardeşlerimizden şehit yakını var. Ben Kırşehir’in özellikle seçildiğini düşünüyorum. Dışarıdan gelen provokatörlerin de olduğuna da inanıyorum. Olayları takip eden arkadaşlardan, gazetecilerimizden hemşerilerimizden, hiç tanımadık yüzlerin olduğunu, ilk taş atanların, ilk ateş yakanların bir takım organize işler olduğunu düşünüyorum" dedi.

MHP Kırşehir İl Teşkilatının düzenlediği 'Teröre Lanet' yürüyüşüne katılan bir grup, lise caddesine dönerek HDP Kırşehir il binasındaki parti levhasını indirip, buraya Türk bayrağı asmıştı. Yaklaşık 150 kişilik bir grup da tekbir getirip, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atarak bir kitapevinin camlarını kırmış, tatlı salonu, çiğköfteci ile konfeksiyon mağazasını da ateşe vermişti. Bu olaylar tüm gazete ve televizyonlarda son dakika gelişmesi olarak verilmişti. Başkan Bahçeci'nin isyanı da bu tür haberlerle Kırşehir'in adının kirletilmeye çalışılıyor olmasından kaynaklanıyor.

 

Yazar: Haberci
Kırşehir Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci terör eylemi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.