Eski okullar yıkılıp yenisi yapılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı karar gereği, bazı okullarda yenileme çalışmaları başladı. Bursa İmam Hatip Lisesi için yıkım bitti, inşaat başlıyor.

Eski okullar yıkılıp yenisi yapılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin marka okullarda başlattığı yenileme çalışmaları kapsamında ele alınan Yıldırım’daki Bursa Merkez İmam Hatip Lisesi’nde inşaat çalışmaları başladı. 

Başkan Recep Altepe, tüm binaları yıkılarak yeniden yapılacak okul alanında incelemelerde bulundu. Lisenin yeni yüzüyle eğitimde vizyonun sembolü olacağını belirten Altepe, "Şehirdeki marka okulları Bursa Valiliği’nin de desteğiyle bir bir yeniliyoruz. Kent merkezindeki sağlam olmayan okulların yenilenmesinin Büyükşehir Belediyesi’nin ana çalışma alanını oluşturuyor" dedi. 

En sıkıntılı çalışma alanlarından birinin Bursa Merkez'deki İmam Hatip Lisesi olduğunu söyleyen Başkan Altepe, "Binaların tamamı depreme dayanıksızdı. Yapılan yıkımlarda da bu açıkça görüldü. Büyükşehir Belediyesi olarak olaya hemen el attık. Projeyi yaparak ihaleye çıktık. İnşaat çalışmalarını başlatmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bursa Merkez İHL’nin en kısa zamanda bütün binaları, spor ve toplantı salonları, derslikleri ve laboratuvarlarıyla her türlü ihtiyacı karşılar seviyeye getirilecek. İnşallah burası sil baştan tekrar inşa edilecek. Yeni yüzüyle eğitimde vizyon olacak. Şimdiden tüm eğitim ve imam hatip camiamıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Başkan Altepe, inşaat alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aldı.

Yazar: Haberci
Bursa Bursa Büyükşehir Belediyesi faaliyetleri eğitim
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.