Horoz, vahşi kartalı tedavi ediyor

Denizli Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, vahşi doğada yakalanan kartalın tedavisini yapıyor.

Horoz, vahşi kartalı tedavi ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, sokaktaki hayvanların tedavi ve bakımının ardından vahşi doğaya da el attı. Avcılar tarafından vurulan bir kartalın tedavisi başladı. Bu durum, horozuyla meşhur Denizli'nin vatandaşları arasında, 'Horoz, kartalı tedavi ediyor' olarak yayılıyor. 

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, Gümüşler Mahallesi'nde ormanlık alanda vatandaşlar tarafından yaralı bulunan kartal yavrusunu tedavi altına aldı. Yaklaşık 2 hafta önce kliniğe getirilen ve avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen yavru kartalın kanadının kırık olduğu tespit edildi. Hemen tedavisine başlanan yavru kartala veterinerler tarafından Fırtına adı verildi. Kanadının tamamen iyileştirilip egzersizlerinin tamamlanmasının ardından yeniden bulunduğu doğal ortama bırakılacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan kliniğin Veteriner Hekimi Emine Dangal, fırtına adını verdikleri kartal yavrusunun Sokak Hayvanları Kliniği'ne teslim edildiğinde kanatlarında saçmadan dolayı oluşan yara ve kırık tespit ettiklerini söyledi. Kartal yavrusunun uçamadığını anlatan Dangal, "Kliniğimizde antibiyotik ve ağrı kesici tedavisi uyguluyoruz. Kırılan kanadını alçıya aldık. Ayrıca uçma egzersizleri de yaptırıyoruz. Fırtına'nın tedavisi biraz daha devam edecek. Daha sonra yine doğaya salınacak" diye konuştu.

Yazar:
denizli denizli belediyesi çalışmaları yaralı kartala tedavi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı