'Eskişehir yeşillensin' diye kepçeyle ağaç dikiliyor

Eskişehir'de toplam 24 bin metrekare alana belediye ekiplerince park ve yeşil alan çalışması yapılıyor. Kepçelerle getirilen ağaçlar, özenle toprakla buluşturuluyor.

'Eskişehir yeşillensin' diye kepçeyle ağaç dikiliyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Sümer Mahallesi Porsuk Çayı kenarında 10 bin, Sazova Mahallesi Elmalı Mevkiinde de 14 bin metrekare alanı yeşillendirme çalışmasını sürdürüyor. 

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, alt yapıları çalışmaları tamamlanan bölümlere ağaç dikimi ve çimlendirme yapıyor. Sümer Mahallesi Yusufeli Sokak ile Evliyagil Sokağın kesiştiği ve Porsuk Çayının kenarında 10 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen park çalışmaları hızla devam ediyor. 

Parkta çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüyüş yolları, oturma-dinlenme-seyir alanları yer alacak. Parkın alt yapısı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Park Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlandı. Yürüyüş yolları ve ağaç dikimlerinin gerçekleştirildiği parkın yapımı, Sümer Mahallesi sakinlerini sevindirdi. Sazova Mahallesi, Elmalı Mevkiinde bir süre önce tamamlanan yol çalışmasının ardından, yol boyunca 5 parçadan oluşan genişliği 20 metre olan yeşil alanın alt yapı çalışmaları tamamlandı. Ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarına başlayan ekipler yoğun biçimde çalışıyorlar. 14 bin metrekarelik yeşil alan çalışmasının kısa sürede bitirilmesi için çalışmalar hızla sürdürülüyor.

Çalışmalara kepçeler de eşlik ediyor. Dikim için özel seçilen ağaç ve fidanlar, kepçeler yardımıyla taşınıp toprakla buluşturuluyor. Dikilen her ağaç için belediye ekipleri ayrı ayrı uğraşıp, titiz bir çalışma ortaya koyuyor. Yaklaşık 2 yıl sonra çimlendirme ve ağaçlandırma yapılan yerler, güzel bir görünüm kazanmış olacak. Eskişehir'de yapılan bu uygulama, vatandaşların da beğenisini topluyor. 

Yazar: Haberci
Eskişehir Eskişehir Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.