Kahramanmaraş'a 'Mega Proje'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehre prestij kazanacağına inandığı mega projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Proje ile Türkiye'nin en güzel rekreasyon alanlarından birisi yapılmış olacak.

Kahramanmaraş'a 'Mega Proje'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, seçim döneminde vaat ettiği projelerinden birini hayata geçiriyor. Kılavuzlu-Ceyhan Rekreasyon Alanı Projesi, Kahramanmaraş'ı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapma iddiası taşıyor. 

Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kılavuzlu-Ceyhan Rekreasyon Alanı'nda incelemelerde bulunarak, yetkililer ile istişarelerde bulundu. Proje tamamlandığında Kahramanmaraş’ın, Türkiye’nin sayılı bölgenin ise en büyük rekreasyon alanlarından birine kavuşacağını söyleyen Başkan Erkoç, "Kılavuzlu-Ceyhan nehri kıyısına doğal zenginliklerin muhafaza edildiği ve ilklerin yer aldığı farklı güzellikte bir rekreasyon alanı yapıyoruz" dedi. 

Projenin farklı bir konsepte planlandığına dikkat çeken Başkan Erkoç, "Bu proje her şeyden önce bölgeye prestij kazandıracak. Şehrimiz için söz verdiğimiz mega projelerden biri olma özelliğini taşıyan çalışma bambaşka bir bakış açısı ile hazırlanıyor. Alışıla gelmiş alanların dışında Kahramanmaraş için önemli yenilikleri barındıracak. İki sahili karşılıklı olarak birbirine bağlayan yaya köprüleri, temalı park alanları, balık tutma alanları, yürüyüş yolları, gezi alanları, Kahramanmaraş’ta yetişen endemik bitkilerden oluşan özel peyzaj alanları ve otopark alanları ile Kahramanmaraş’a değil bölgeye yeni bir gözde mekân kazandırıyoruz. Bölge halkının çok seveceği bu mekânı görmek için eminim ki çevre illerden de binlerce insan gelecek" diye konuştu. 

Türkiye’deki en büyük rekreasyon alanlarından birini inşa ettiklerini ifade eden Başkan Erkoç, "Burayı iki kısım olarak planladık. Plaj ve rekreasyon alanı. Plaj bölümünün projesi bitti, önümüzdeki günlerde inşallah inşaat ihalesine çıkacağız. Rekreasyon Alanımızın da proje çalışması tamamlandığında vakit kaybetmeden inşasına başlayacağız. İçerisine yapılması planlanan kongre merkezi ve otel ile de bu alan Kahramanmaraş için büyük bir kazanım olacak” dedi.

 

Yazar: Haberci
Kahramanmaraş Kahramanmaraş Belediyesi çalışmaları Kılavuzlu-Ceyhan Rekreasyon Alanı Projesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı