Erdoğan partinin başına dönecek

Kamu Yönetimi Uzmanı Aydın Kol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin başına geçebileceğini söyledi. Bakın daha neler söyledi.

Erdoğan partinin başına dönecek

Yazarımız, Kamu Yönetimi Uzmanı Aydın Kol, son kongre süreciyle yaşanan gelişmeleri kaleme aldı. Kol, Erdoğan'nın partideki izlerinin katlandığını ve yakında başına geçebileceğini yazdı. 

Erdoğan’ın kafasındaki esas planın kongreyi seçimlerden sonraya bırakılması olduğunu belirten Aydın Kol, "Seçim arefesinde parti enerjisinin kongre aşamasında harcanmaması ve muhtemel fikir ayrılıklarının su yüzüne çıkarak bölünme ve ayrışmanın önüne geçilmesi hedeflenmişti. Davutoğlu ise kongreyi seçim öncesi yapmakla karşı bir hamle yaptı. Partinin kurucu değerlere dönmesi ve bunun yanı sıra kendi ekibine yer açıp bu hamlesiyle seçimlerden sonra kongrede başına gelebilecek olan ihtimalleri bertaraf etmeyi hedeflemekteydi" dedi.

Erdoğan, Davutoğlu'na Binali Yıldırım restini göstererek indirici bir darbe yaptığını kaleme alan Aydın Kol, "MKYK’nin 50 kişilik listesini incelediğimizde Erdoğan’ın danışmanları, Hayati Yazıcı’da dahil olmak üzere eski ekibi ve Damadı Berat Albayrak’ın yakın arkadaşlarının ağırlıkta olduğu görülecektir. Davutoğlu’nun ekibinden numunelik dahi olsa kimse yoktur" ifadelerini kullandı. 

1 Kasım'da partinin seçim propagandasının ağırlıklı olarak emekli maaşları, istihdam ve sosyal politikalar üzerine olacağını yazan Aydın Kol, Abdullah Gül'ün durumu, başkanlık sistemi ve Erdoğan’ın partinin başına geçirecek en kuvvetli senaryoyu yazdığı yazısını okumak için aşağıdaki linke tıklayınız. 

KÖŞE YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Yazar:
Erdoğan partinin başına dönecek Aydın Kol köşe yazısı AK Parti Recep Tayyip Erdoğan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.