TİKA, Moğolistan'a desteğini sürdürüyor

Türkiye'nin yurtdışındaki saygın kuruluşu TİKA, Moğolistan'daki engelli çocuklara yönelik malzeme ve ekipman desteği sağladı.

TİKA, Moğolistan'a desteğini sürdürüyor

Başbakanlığa bağlı Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Moğolistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı işbirliğinde engelli çocuklara yönelik faaliyet göstermekte olan, okullara malzeme ve tadilat desteğinde bulunuldu.

Moğolistan'ın Başkenti Ulanbator'un sınırları içeresinde faaliyet gösteren engelli ve dovvn sendorumlu çocuklara rehabilitasyon eğitimi ve sosyal hizmetler veren bazı okullara eğitim malzemesi ve tadilat desteği verildi. Engelliler için sağlıklı, sıcak bir ortamın hazırlanması ve engelli çocukların sosyal hayata uyum sağlamalarına katkı oluşturmak amacıyla bu okullar tadilattan geçirilmişti. 

Moğolistan’daki engelli okullara tadilat ve donanım projesinin 55 numaralı okulda yapılan açılış törenine Moğolistan Eğitim, Kültür ve Bilim Bakan Yardımcısı B. Tulga, TİKA Ulanbator Program Koordinatörü Doç. Dr. Ekrem Kalan, Eğitim Politikaları Daire Başkanı D. Nasan Bayar ile ilgili bürokratlar katıldı. Konuşmalarda TİKA’nın Moğolistan eğitimine ve bugün burada açılışını yapılan engelliler okuluna yapmış olduğu destekten dolayı Türkiye ve TİKA’ya memnuniyet dile getirildi. Eğitim, Kültür ve Bilim Bakan Yardımcısı Tulga, engellilerin yaşam şartlarının iyileştirilmesine yapmış olduğu destekle Türkiye’nin Moğol halkının gönlünde taht kurduğunu ve bu vesileyle TİKA’ya şükranlarını sundu.

TİKA Ulanbator Koordinatörü Doç. Dr. Ekrem Kalan ise engellilere yönelik hizmetlerin iyileştirilmesine vesile olacak söz konusu desteğin kendilerini memnun ettiğini dile getirerek, "Moğolistan eğitimine vermiş olduğumuz desteğin halkalarına bir halka daha eklenmiştir. Moğolistan eğitimine vereceğimiz destek bundan sonrada devam edecektir” dedi. 

 

 

 

 

Yazar: Haberci
tika tika moğolistan faaliyetleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.