Hayattaki seçimlerimiz üzerine

Kupür Haber İnternet Haber Portalı’mızın yazarlarından Fatma Altuntaş, bu hafta hayattaki seçimlerle ilgili güzel bir yazı kaleme aldı.

Hayattaki seçimlerimiz üzerine

Kaleme aldığı her yazısında, farklı bir konuya değinen Fatma Altuntaş bu hafta, seçilen ve seçilemeyen seçimlerimiz arasındaki farklara değindi. Altuntaş, her iki durumdan da analizler yaptı. 

“İnsan uçsuz bucaksız bir okyanus, derin bu okyanusta derine inmekte var, çıkmakta var, seçim sizin” diyen Fatma Altuntaş, Allah’ın kullarını bu tür seçimlerle imtihana tuttuğunu ifade etti. İnsanın büyüdükçe, hayattaki seçimlerinin de arttığına vurgu yapan Altuntaş, “İyi seçimler insanı hep mutlu eder, daha fazlasını ister, mutlu oldukça gözü görmez hale gelir. Yanlış ya da kötü seçimler ise insanı tecrübe kazanmasına vesile olur. Çünkü o tecrübesiyle aynı tür seçimi yapmayacaktır. Hayata karşı artık kendince deneyimlerin vardır. Bazen de istemeden zorla tercih ettirilen seçimler var. Bir kenarda durur, mecbur seçimlerine katlanır, sesi çıkmaz, sesinin çıkmasına izin vermezler. Aslında bazılarının şikayet ettiği, onlara ödül olur. Onların da seçimleri sessizliktir” dedi.

Kaleme aldığı yazısında yaklaşan seçimlere ve milletvekillerine de değinen Fatma Altuntaş, “Şehit haberlerini duyduğumuz yüreklerimiz adeta yangın yerine çeviren bugünlerde gelecek kaygısı ile yanlış seçimler yapmayalım. Kızgınlıkla kırgınlıkla 'x parti olsun ne olursa olsun' diyerek terörü meşrulaştırmaya çalışan insanlar sayesinde şehit haberlerini duymaktayız. Umarım ki yaklaşan 1 Kasım ülkemizde iyi seçimlerin miladı olur. Vatanımızı, milletimizi, bizleri huzura ve refaha kavuşturur” ifadelerini kullandı. 

Yazısında Yunus Emre’nin "Eğer bir gün! Keşke demek istemiyorsan, üç şeyi doğru seç; eşini, işini ve arkadaşlarını" sözüne de atıfta bulunan Fatma Altuntaş’ın yazısının tamamını okumak için aşağıdaki linke tıklayınız. 

Fatma Altuntaş’ın bu haftaki köşe yazısını okumak için tıklayınız. 

Yazar: Haberci
Fatma Altuntaş
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.