Ölüm noktalarına teknolojik üst geçit

Uşak'ta, trafiğin yoğun olduğu yerlerde tespit edilen ölüm noktalarına, dış görünüşü bilim kurgu filmlerindeki görüntüyü aratmayan bu üst geçit yapılacak.

Ölüm noktalarına teknolojik üst geçit

Uşak Belediyesi trafiğin yoğun olduğu noktalarda yayaların karşıdan karşıya daha güvenli geçebilmeleri için bilim kurgu filmlerindeki görüntüleri aratmayan bir üst geçit yapacak. Projenin görsellerindeki bu harika yapı, uygulanırsa insanlar çıkmak için can atacağa benziyor. 

Geçtiğimiz günlerde Halil Kaya Gedik Bulvarı bölgesindeki vatandaşların işlek olan caddeden daha kolay geçmesi için üst geçit çalışmalarına başlayan Belediye, şimdi bu projedeki geçidin çalışmasını İzmir yolu üzerinde yapmayı planlıyor. Şehit Mehmet Bozkuş Köprülü Kavşağı’nın bitiminde yapılacak üst geçidin projelendirme aşamasında sona yaklaşılırken, kısa süre sonra ihale aşamasına geçilecek. Üst geçidin bitmesiyle birlikte bölgedeki Gazi Mustafa Kemal İlk Okulu öğrencileri ve vatandaşlar karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçebilecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli, yayalar için tehlikeli noktalarda üst geçit çalışmalarına devam ettikleri belirterek, "İlimiz trafiğinin yoğun olarak aktığı noktalarda yaşayan vatandaşlarımız için karşıdan karşıya geçişlerde sıkıntılar söz konusu olabiliyor. Hemşehrilerimiz istedikleri yerlere gidebilmeleri için canlarını tehlikeye atabiliyorlar. Belediyemiz böyle noktalarda tehlikeli durumlara son vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Yaptığımız tespitlerin yanında vatandaşlarımızın da taleplerini dikkate alarak üst geçit çalışmaları gerçekleştiriyoruz" dedi. 

Uşaklıların can güvenliğini her şeyden üstte tuttuklarının altını çizen Ergün Kırdinli, "Uşak’ın daha yaşanabilir ve marka bir şehir olması için çaba vermekle birlikte ortak akıl mekanizmasını da işletmektedir. Her fırsatta hemşehrileriyle birlikte olan yönetimimiz kentin eksikliklerini ve sorunlarını birlikte çözmektedir. Önceliklerimiz arasında ise can güvenliğini tehlikeye atacak noktalar yer almaktadır. Bundan sonra da bu tür noktaları tespit ederek vatandaşlarımızın beklentilerine yanıt vereceğiz" diye konuştu.

Yazar:
uşak uşak belediyesi çalışmaları üst geçit projeleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı