Klasik araçlar göz kamaştırdı

Ankara'da kapsamında bir araya gelen klasik araçlar, festivale katılanları adeta mest etti. Araçların üzerinde ki, 'Terörü lanetliyoruz' yazısı ise katılımcılardan bol alkış aldı.

Klasik araçlar göz kamaştırdı
Haberin galerisi için tıklayın!

Ankara'da Çubuk Belediyesi'nin bu yıl 11'incisini düzenlediği Çubuk Turşu ve Kültür Festivali kapsamında çeşitli etkinlikler organize edildi. Klasik arabalardan, Aşık Atma Turnuvası'na, Bisiklet ve Santraç Turnuvası'na kadar pek çok etkinlik, katılımcıların büyük ilgisini topladı. 

Çubuk Belediyesi'nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen festival hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Tuncay Acehan, sözlerine tüm şehitlere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Türk Milletine de sabır dileyerek başladı. Bu yıl festivalin sembolik düzeyde gerçekleştirildiğini anlatan Başkan Acehan, "Önceden planlandığı için sportif faaliyetleri düzenliyoruz. Şehit haberleri nedeniyle coşkulu yapmayı düşündüğümüz festivali biraz daha sadeleştirerek gerçekleştiriyoruz. Her yıl yaptığımız bu festival ile Çubuk'un tanıtımı yapıldığı gibi, geleneksel oyunlar ve sportif faaliyetleri de icra ediyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

Festival kapsamında, Ankara Klasik Otomobilciler Derneği (AKOK) ve Ankara Otomobil Sporları Derneği (ANOK) katkıları ile düzenlenen Klasik Otomobiller Rallisi de gerçekleşti. Klasik araç sahipleri araçlarının üzerinde, 'Terörü lanetliyoruz' yazısıyla etkinliğe katıldı. Büyük Ankara Rallisi olarak isimlendirilen etkinlikte, araç sahipleri Atatürk Parkı’ndan Karagöl’e kadar rekabetle yarıştı. Bu yıl ilk kez organize edilecek olan klasik otomobil rallisine, vatandaşlar ve klasik otomobil meraklıları yoğun ilgi gösterdi. 

Düzenlenen etkinlikler arasında ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın destek verdiği Çubuk Aşık Atma Turnuvası da vardı. İstanbul, Van’ın Erciş İlçesi, Ankara’nın Çubuk ve Gölbaşı ilçelerinden 4 takım ve 28 sporcunun katıldığı turnuva başladı. Üç gün 3 tur üzerinden müsabaka yapılacak turnuvada, birinci olan takıma çeşitli hediyeler verilecek.

Çubuk Belediyesi ile Bisiklet Gönül Birliği tarafından organize edilen bir diğer etkinlik ise yaklaşık 140 kilometre pedal çevirmek oldu. Organizatörlüğünü Bisiklet Gönül Birliği yaptığı ve Ankara'daki bazı bisikletçilerin de destek verdiği etkinlik kapsamında toplanan yaklaşık 50 bisikletçi, son zamanlarda yaşanan olaylar neticesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak için bir araya geldi. Karagöl'de başlayarak Ankara Ulus'a kadar pedal çeviren bisikletçiler Karagöl'e oradan da, ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı'na kadar pedal çevirdi. Etkinlik şehitler için yapılan duayla son buldu. Bisikletliler, tur boyunca  "En büyük asker bizim asker" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan attı. 

Festival ile doğa yürüyüşü, oryantiring, geleneksel Türk okçuluğu ve olimpik okçuluk yarışmaları da düzenlendi. Toplam 3 gün sürecek festival kapsamında farklı etkinliklerin de yapılacağı bildirildi. 

Yazar:
Çubuk Çubuk Belediyesi çalışmaları ankara çubuk klasik araba yarışları klasik araba tutkunları yarışıyor Çubuk Belediyesi Turşu ve Kültür Festivali
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı