Ankara'dan Şanlıurfa'ya sığınmacı yardımı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, sığınmacıların ihtiyaçlarında kullanması için Şanlıurfa'ya aylık 20 bin TL yardım gönderme kararı aldı.

Ankara'dan Şanlıurfa'ya sığınmacı yardımı

Şanlıurfa'nın Akçakale Belediyesi'nin ilçesinde bulunan Suriye, Irak ve Türkmen sığınmacılara talep ettiği yardım, Ankaraya Büyükşehir Belediye Meclisi'nden onay aldı. Oy birliğiyle alınan kararla, aylık 20 bin TL Akçakale Belediyesi'ne gönderilecek. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Akçakale'de bulunan Suriye, Irak ve Türkmen sığınmacılara yardım yapma kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis 2. Başkan Vekili Nail Çimen başkanlığında yapılan olağan toplantısında oybirliğiyle kabul edilen Başkanlık yazısına göre, Şanlıurfa İli Akçakale Belediyesi’nin talepleri dikkate alınarak bir yardım organizasyonu yapılması ihtiyacı dile getirildi. 

Yazıda, "Şanlıurfa ili Akçakale ilçesinde bulunanlar ile sınırlarımız içinde ve dışında bulunan Suriyeli, Iraklı ve Türkmen sığınmacılar ile diğer ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak üzere, öncelikle Akçakale Belediyesi ile ortak bir proje yürütülmesi, bu proje kapsamında sığınmacıların, temizlik, gıda, yakacak, giyim, kırtasiye, oyuncak, ulaşım, barınma, sağlık, hijyen, yıkanma, tamirat, bakım onarım, her türlü personel çalıştırılması, personel giderlerinin ödenmesi, her türlü işletme giderlerinin ödenmesi, sarf malzemeleri, demirbaş malzemeleri alımları ve benzeri ihtiyaçları için kullanılmak üzere Belediye bütçe imkanlarımız ölçüsünde aylık 20 bin TL tutarın Akçakale Belediyesi’ne aktarılması, bu konuyla ilgili iş ve işlemlerin Sosyal Hizmetler Dairesi, Başkanlığı’nca ilgili yer ile bir protokol yapılarak yürütülmesi" ifadeleri kullanıldı. Başkanlık yazısı, toplantıda tüm partilerin onayıyla kabul edildi. 

Akçakale'de ülkelerindeki iç savaştan kaçan pek çok sığınmacı için kamp kurulmuş durumda. Burada binlerce sığınmacı kalıyor ve günlük ihtiyaçları devlet ve sivil toplum kuruluşlarının yardımlarıyla karşılanıyor.

Yazar:
Ankara Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Sığınmacılara yardım kararı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.