Sanat Adası'na sanatsal düzenleme

Malatya'da çevre düzenlemesi itinayla yapılan Sanat Adası, ziyaretçilerini özel bir görünümle karşılamaya hazırlanıyor.

Sanat Adası'na sanatsal düzenleme

Malatya Büyükşehir Belediyesi, içerisinde sanat galerisi, sanat sokağı ve gençlik merkezi bulunan Sanat Adası'nın çevre düzenleme çalışmalarında sona yaklaşıldığını müjdeledi. 

7 ayrı sanatsal mekanın yer aldığı Sanat Adası'nda fiziki yapıların tamamlanmasının ardından, 7 bin 250 metrekarelik yeşil alan için Malatya Büyükşehir Belediyesi, çalışma başlatmıştı. Merkez Bankası yanında yaptırılan Sanat Sokağı ve Sanat Galerisi çevre düzenleme çalışmaları tamamlanma aşamasına gelindiği bildirildi. 
 
Toplam 18 bin 200 metrekarelik alanda yapılan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında, 7 bin 250 metrekare yeşil alan; geri kalan bölümlerde ise havuzlar ile doğal ve yapay taş kaplama alanlarının bulunduğu belirtildi. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında Sanat adası içerisinde çeşitli form ve tasarımlarda su hareketlerinin ve görsel objelerin kullanıldığı özel görünümlü süs havuzları oluşturuldu. 
 
Sanat adasını ziyaret edecek olan vatandaşların gideceği noktalar arasında bağlantı sağlamak amacıyla, iklim güvenlik, dayanıklılık ve yerel koşullar dikkate alınarak yaya aksı çevresinde mekana renk ve canlılık kazandıracak, görünüşü zenginleştirecek elemanlar ile oturma ve dinlenme alanları bulunuyor. 
 
Sanat Adası'ndaki altyapı çalışmaları kapsamında da, yağmur suyu drenaj kanalları muayene, parsel bacaları ve mazgallar olmak üzere altyapı şebeke çalışmaları tamamlandı. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından dolgu ve tesviye çalışmaları gerçekleştirildi. 

Sanat Adası oturma elemanları, süs havuzları, aydınlatma elemanları, pergolalar, çiçeklikler, ve diğer kent mobilyaları ile birlikte çeşitli kompozisyonlar oluşturularak canlı materyaller ile cansız materyallerin bütünlüğünün sağlandığı çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Yazar: Haberci
Malatya Malatya Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Sanat Adası çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı