Adeta OHAL ilan etti

Ortaya çıkan durum, ekipleri harekete geçirdi. Çankırı'daki tüm sokaklarda adeta OHAL ilan edildi.

Adeta OHAL ilan etti

Çankırı Belediyesi, halk sağlığını olumsuz etkileyen sinek ve larvalara karşı büyük bir ilaçlama hareketi başlattı. Şehrin her yerinde ekipler, ilaçlanmadık nokta bırakmamak için çalışıyor. 

Çankırı Belediyesi Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaz sezonu başlamadan yaptıkları ilaçlamaya sezon bitiminde tekrar başladı. Çevre ve halk sağlığının korunması için larva ve ergin sinek ile yoğun mücadelesine devam eden ekipler, sinek, sivrisinek ve benzeri hayvanların üremesini ortadan kaldırmak için ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çankırı’da ilaçlama çalışmaları, 4 araç, 4 adet ilaçlama cihazı ve vardiyalı çalışan iki ekip halinde haftanın 7 günü 24 saat olarak Ankara ve Çankırı ekiplerinin işbirliği ile gerçekleştiriliyor. 

Ankara ilaçlama ekiplerinin ve mühendislerinin de bulunduğu çalışmalarda Coğrafi Bilgi Sistemi kullanılıyor. Sistem sayesinde Çankırı haritası üzerinde üreme alanları belirlenerek çalışmalar daha verimli bir şekilde yürütülüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, sinek oluşumunun bu yıl çok olması yüzünden geçen yıla oranla daha sık ilaçlama yaptıklarını belirterek, "Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm gayretleri ile çalışıyor. Bu yıl içerisinde görülen yoğun yağışlar, çalışmalarda kullanılan ilaçların etkisini azalttı. Olumsuz hava koşullarına rağmen Çankırı’da sinek ve benzeri uçucularla mücadeleyi devam ettirdik" dedi. 

İlaçlamalar, tüm mahallelerde, çöp konteynırları, parklar, mandıra, ahırlar, köyler, cadde, sokak ve refüjlerdeki ağaçlarda çok sıkı bir kontrolle yapılıyor.  

Yazar: Haberci
Çankırı Çankırı Belediyesi Çalışmaları sinek ilaçlama çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı