Yaz Okulu'nda öğrendiler, şehitlere hatim okudular

Kocaeli'de açılan Yaz Okulu'nda Kur'an-ı Kerim dersi alan öğrenciler, şehitler için hatim yapıp, kapanış etkinliğine duasını okudu. İlahiler ve şiirler ise duygulu anlar yaşattı.

Yaz Okulu'nda öğrendiler, şehitlere hatim okudular

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri'nde açılan Yaz Okulu, düzenlenen bir programla sona erdi. Öğrenciler yaz boyunca okumayı öğrendikleri Kur'an-ı Kerim'den sureler okudu, Peygamber Efendimiz'e şiirler ve ilahiler söyledi. Katılımcılar, duygulu anlar yaşadı. 

ÖĞRENCİLER DUYGULANDIRDI
Şehitlerimiz için saygı duruşu ile başlayan program İstiklal Marşı'’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Öğrenciler okudukları birbirinden güzel ilahilerle, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Al yıldızlı bayrakla donatılan salonda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İl Müftüsü Yusuf Doğan da hazır bulundu. Öğrenciler yaz boyunca yaptıkları faydalı etkinlikleri ve aldıkları eğitimlerden öğrendiklerini sergiledi.

İLAHİLER VE ŞİİRLER
Bilgievleri’nde yaz okulunda Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrenciler kendi seçtikleri sureleri okudular. Peygamber Efendimiz’den övgü ile bahseden şiirlerin okunduğu programda duygulu anlar yaşandı. Bilgievi eğitmenlerinin çalıştırdığı öğrencilerden oluşan koronun seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler geceye renk kattı. Daha sonra şehitlerimizin ruhuna okunan Hatm-i Şerifler için İl Müftüsü Yusuf Doğan hatim duası yaptı.

BAŞKAN'DAN YÖNETİCİLERE ÇAĞRI
Etkinlikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, "Bizim için en büyük kazanç sizin gibi gençleri yetiştirip hayata hazırlamaktır. Şeyh Edebali’nin, 'İnsanı yücelt ki devlet yücelsin' sözü var. Bizim gayretimiz insanımızı yüceltmek yönündedir. İnsanı yüceltmek de bilgi, ilim ve iman ile olur" dedi. Bilgievleri'nde bu yaz 6 bin öğrencinin yaz etkinliklerinden faydalandığına değinen Başkan Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanlarına ve yöneticilere seslenerek, "Kocaeli’ndeki gençlerimiz 6 binkişiden ibaret değil. Bütün gençlerimize ulaşıp, her biri ile ilgilenip iyi yetişmelerini sağlamamız gerekiyor" çağrısı yaptı.  

Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel yağlı boya resimler, salonun fuaye alanında sergilenerek katılımcıların beğenisine sunuldu. Program sonunda, Bilgievleri’nde yaz etkinlikleri kapsamında yapılan Siyer-i Nebi ve Değerler Yarışması ve Bilgievleri arası satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgievleri, yaz etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik düzenlediği birbirinden eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle yaz tatiline damgasını vurdu. Değerler Eğitimi, spor branşları, kulüp faaliyetleri, doğa kampları, satranç ve akıl oyunları, sinema seansları, İngilizce kampları gibi etkinliklerin bulunduğu yaz okulunda öğrenciler, yaz tatilinde eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkardı.

Yazar: Haberci
Kocaeli Kocaeli Belediyesi Çalışmaları Yaz okulu finalinde duygulu anlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı