İşte en 'hayırlı' mağaza

Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerinin yüzü, açılan 'Hayır Mağazası' ile gülecek. Mağazada, çocuklara bayramlık yardımı, büyüklere kışlık kıyafet veriliyor.

İşte en 'hayırlı' mağaza

Ankara'da ki Çubuk Kent Konseyi tarafından ihtiyaç sahiplerinin yararlanması amacıyla kurulan 'Hayır Mağazası' Kurban Bayramı'nda çocuğuna bayramlık alamayan ailelerin yüzlerini güldürecek. 

Çubuk Kent Konseyi tarafından organize edilen ve ‘Hayır Mağazası’ ismiyle faaliyetini sürdüren kuruluş, yardıma muhtaç ailelere bayramda giyim yardımı yapılacak. Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, yaklaşık 3 ay önce faaliyete açılan mağazanın ilçedeki önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi başta olmak üzere tüm meclislerinin bu hayır işini sahiplendiğini anlatan Tekaüt, mağazada Kurban Bayramı'na özel muhtaç vatandaşlara kıyafet yardımı yapılacağını ifade etti. 

MAĞAZAYA BAĞIŞ YAPILABİLİYOR
Kadın Meclisi üyeleri tarafından toplanan parayla 20 çocuğa bayramlık alınarak giydirildiğini kaydeden Tekaüt, "Allah razı olsun hem hayırsever esnafımız hem de hayırsever vatandaşlarımız bizlere çok destek oluyorlar. Onlardan aldığımız destekle de biz yardımlarımızı sürdürüyoruz. Özellikle vatandaşlarımız bireysel olarak yardımlarda bulunuyorlar. Talep çok olduğu için gelen kıyafetler ihtiyacı olanlara yetmiyor. Başta çocuk olmak üzere kadın ve erkek kıyafetleriyle, mont iç çamaşırı, çorap ve ayakkabı ihtiyacımız çok. Çubuklu esnaflarımızdan bu tür mont, kazak, iç çamaşırı, çorap ve ayakkabı bağışlamak isteyenleri en kısa zamanda bekliyoruz’" dedi.

YÜZLERDEKİ İFADE GÖRÜLMEYE DEĞER
Çubuk Kent Konseyi Başkanı Çiğdem Karadağ Soba ise, çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirterek, "İlçemizdeki özellikle bayanları bu hayırlı işe desteğe çağırıyorum. Özellikle bu mübarek günlerde bir kişiyi sevindirmek, onun mutluluğuna ortak olmak hiçbir şeyle ölçülemez ve değeri biçilemez. Biz buraya gelen insanların yüzündeki mutluluğu görüyor şahit oluyor. Herkesin de bu duyguyu yaşamasını istiyoruz" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
Çubuk Belediyesi çalışmaları Çubuk Kent Konseyi Hayır Mağazası
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.