Öğretmen ataması başladı

MEB'in 37 bin öğretmen kadrosuna yapacağı atama başladı. Günlerdir süren heyecanlı bekleyiş kimileri için sevinç kimileri için hüzün oldu.

Öğretmen ataması başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için bugün elektronik ortamda gerçekleşti.

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için başvurular, 10 Eylül itibariyle son bulmuştu. Bugün MEB Merkez Bina Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilecek kurayla, öğretmen adayları memuriyete ilk adımı atıldı.

Atamalarda yapılan başvurularda ilk kez ataması yapılacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olma şartı bulunuyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alındı.

Birden fazla alandan mezuniyeti bulunanlar ise, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alan için başvuru yapabildi. İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması MEB Bakanı Nabi Avcı ve bir annenin butona basmasıyla gerçekleşti. 

Atamalar elektronik ortamda gerçekleşti. Yapılan atama sonrası öğretmen olarak isimleri yazılanlar sevindi, diğerleri ise üzüldü. Bakan Nabi Avcı da törende bir konuşma yaptı. Avcı, atamaların hayırlı olmasını diledi.

Yazar:
meb meb atama öğretmen ataması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı