İnsan hakları konusunda ciddi çalışma var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, insan hakları konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını söyledi.

İnsan hakları konusunda ciddi çalışma var

AK Parti İnsan Hakları Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, yeni kurulan birimiyle ilgili açıklama yaptı. Üstün, özgürlüklerin her geçen gün artacağını söyledi. AK Parti'nin 5'inci Olağan Kongresi'nde yeni oluşturulan 'İnsan Hakları Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı' birimine seçilen Ayhan Sefer Üstün, daha önce de TBMM'de kurulan Mülteciler ve Sığınmacılar Komisyonu'nun başkanlığını yapıyordu.

Üstün, göreve seçilmesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, iktidarlarında insan hakları konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını kaydetti. Milli birlik ve kardeşlik adına yasaklar, yolsuzluklar ve yoksulluk ile önemli bir mücadele verildiğini ifade eden Üstün, "AK Parti özgürlüklerin sınırını genişletmiş bir harekettir. 13 yıllık iktidarımız süresince kamuda özgürlükleri genişletmek, geçmişte yaşanan mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına ciddi bir mücadele ortaya koyduk. Adaleti, siyasetimize şiar edindik, fırsat eşitliği konusunda gerekli tüm düzenlemeleri gerçekleştirdik" dedi

Eğitimde özgürlüğün sınırlarının genişletildiğini, farklı katsayı uygulamalarına da AK Parti'yle son verildiğine dikkati çeken Üstün, "28 Şubat mağduriyetlerine inat, kadın haklarını güçlendiren, kadınlara dönük pozitif ayrıcalıklar sunan yine bu hareketti. Azınlıklara yönelik, sosyal çeşitliliğin en etkin oluşumlarına dair ciddi politikalar uyguladık. Kapatılan vakıfların yeniden açılmasını sağladık. Özgürlüklerin alanını genişlettik. Devrim niteliğindeki reformların adı bugüne kadar hep AK Parti oldu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin yükselen demokrasi ve sınırları genişleyen özgürlük alanlarıyla bölgesi ve dünya ölçeğinde AK Parti ile önemli bir yere geldiğini vurgulayan Üstün, demokratik ve çoğulcu bir yapı için gereken tüm adımları attıklarını, yargı reformunu yaptıklarını, adli ve hızlı yargılamaya yönelik gereken tüm iyileştirmeleri gerçekleştirdiklerini, din ve inanç özgürlüğüne güvence getirdiklerini belirtti.

Üstün, 5. Olağan Kongre sonrasında İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının gündeme getirilmesinin AK Parti'nin bu konuya verdiği önemin özeti olduğunu ifade ederek, "Türkiye hukukun ve insan haklarının egemen olduğu bir ülkedir. Türkiye'de özgürlükler her geçen gün daha da gelişecektir. Buna şüphe yoktur"

Yazar: Haberci
ak parti AK Parti İnsan Hakları Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı