Şehre yeni bir şehir katacak

Trabzon'da yapımı devam eden Kanuni Bulvarı, şehrin çehresini değiştireceğe benziyor.

Şehre yeni bir şehir katacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yapımı devam eden Kanuni Bulvarı ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Gümrükçüoğlu, yolun 2018 yılı sonuna kadar tamamen hizmete açılabileceğini söyledi. 

22 KAVŞAK 47 KÖPRÜ 1 VİYADÜK
Ülkede huzur ve istikrarın devam etmesi halinde şehrin çehresini değiştirecek dev Kanuni Bulvarı’nın tüm bölümleri ile 2018 yılı sonuna kadar hizmete girmesinin planlandığını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, "Trabzon’u bir Trabzon daha yapacak 24 km uzunluğundaki Kanuni Bulvarı’nda çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Yol projesi kapsamında, 8’i hemzemin, 15’i köprülü olmak üzere toplamda 22 kavşağın yanı sıra 47 köprü ve 1 viyadüğün yer aldığı dev projede 7’si çift, biri tek tüp olmak üzere 8 adet tünel var" dedi. 

Kanuni Bulvarı'nın Trabzon’u adeta inci bir gerdanlık gibi kucaklayacağını söyleyen Başkan Orhan Gümrükçüoğlu, "Yıldızlı mevkiinden başlayıp Trabzon-Maçka Yolu Gözalan mevkiinde son bulacak dev bulvarında çalışmalar tam gaz devam ederken, ilk 6 ila 8 km’lik kısmın 2015 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Trabzon’u geleceğe taşıyacak üç gidiş, üç geliş trafik şeridine sahip olan projede 5 metre genişliğinde sağlı, sollu yaya kaldırımı bulunuyor" diye konuştu. 

TRABZON'UN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK
Başkan Gümrükçüoğlu Karayolları ile birlikte yürüttükleri dev Kanuni Bulvarı’nın şehrin çehresini değiştireceğini belirterek, "Bulvar, Trabzon’un soluklanmasını sağlayacak yüksek bütçeli bir projedir, Trabzon’un ulaşımına büyük katkıları olacak bir projedir" dedi. Yapımı devam eden Kanuni Bulvarı’nın şehre çok büyük bir mesafe aldıracağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Bu projenin şehrimize kazandırılmasının mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve emeği geçenlere Trabzon halkı adına şükranlarımızı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Yazar: Haberci
Trabzon Kanuni Bulvarı Trabzon Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı