Ankara'nın atlı süvarileri

Ankara'daki bazı park ve mesire alanlarında savaşlardaki atlı süvarileri anımsatan, güvenlikçiler boy gösterdi.

Ankara'nın atlı süvarileri

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yeşil alanlarda hizmet veren atlı güvenlik görevlileri, görenlerin şaşkın bakışlarına maruz kalıyor. Vatandaşlar atlarla birlikte fotoğraf çekinmeyi ihmal etmiyor. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, park, bahçe, mesire ve rekreasyon alanlarında 7 gün 24 saat güvenliğin sağlandığını duyuruldu. Büyükşehir Belediyesi'ne ait ANFA Güvenlik bünyesinde hizmet veren güvenlik görevlileri, parklar ve yeşil alanlarda motorize, piyade ve özel eğitimli atlı güvenlik görevlileri ile vatandaşlara huzur dolu bir eğlence ve dinlenme imkanı sunuyor.

ANFA Güvenlik, Hollanda ırkı Friesian cinsi özel atlarından ve özel eğitimlerden geçen güvenlik görevlilerinden oluşturduğu 6 atlı güvenlik personeli ile Altınpark, Mogan Parkı ve Mavi Göl’de asayişi sağlıyor. Friesian atlarının bakımlarını itinayla yapan seyisleri, günde 3 sefer atların bakımını yaparak atları alanlardaki devriyeleri için hazırlıyor. Friesian atları özellikleri nedeniyle uzun boylu ve gösterişli olduklarından dolayı ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Zaman zaman vatandaşlar atlı güvenliklerle fotoğraf çektirmek için sıraya giriyor.

ANFA Güvenlik bünyesinde özel güvenlik hizmetini yerine getiren kadronun; nitelikli, bilgili, yasalara bağlı, profesyonel bir eğitimden geçirilmiş kişilerden oluştuğunu ifade eden yetkililer, atlı güvenliklerin yanı sıra alanında uzman görevli personelle, Ankara genelindeki yeşil alanların güvenliğinin sağlandığını kaydettiler.

Özel eğitimlerle halkın sempatisini kazanan ve parklardaki güvenliği sağlayan Friesian cinsi Hollandalı atın özellikleri hakkında bilgi veren yetkililer, atların güçlü, uzun boylu ve ilgi çekici olduklarını belirtirken vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Yetkililer atları, "Siyah renkte olan Friesian atları, çevikliği, kuvvetle birleştiren, soğukkanlı yapıları ile güvenliğin sağlanmasında yüzyıllardır tercih edilmişlerdir. Friesian atı başını en yukarıda tutarak güzel bir görüntü sergiler" cümleleriyle özetledi.

Yazar:
Ankara atlı güvenlik ekibi Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı