Bu adamlar ne yapıyor?

Kurban Bayramı öncesinde bu insanlar bakın ne için toplandı.

Bu adamlar ne yapıyor?

Kayseri'de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, kurbanlıkların daha bilinçli kesilebilmesi için kurs açıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin, kurbanlıkların ibadete uygun olarak ve bilinçli bir şekilde kesilebilmesi amacıyla kurs açtığı kurs toplam 40 saat sürecek. Kursta teorik ve uygulamalı bilgiler verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesindeki Kayseri Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) 100'ü aşkın kurs çeşidine yeni bir kurs daha ekledi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık kesiminde yaşanan zorluklardan hareketle kurban kesimi kursu açıldı. Akşamları yapılan ve günde üç saat olmak üzere toplam 40 saat sürecek olan kursta, önce teorik bilgiler veriliyor, ardından da uygulamalı eğitime geçiliyor. Kurslar Karpuzatan'da bulunan bir kesimhanede gerçekleştiriliyor.

Kurban kesimi kursu eğitmenlerinden Mehmet Kaplan, kursiyerlere büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi eğitimi verdiklerini belirterek, "Kurban Bayramı'nda kurbanlık kesimi yapmak için bilgi sahibi olmak gerekir. Bu bilgileri aktardığımız kişiler kurbanlıklarını kendileri kesip, yüzüp, parçalayabilecekler" dedi. Kurban kesimi kursuna katılan kursiyerler de ibadetin özüne uygun bir şekilde sağlıklı bir kesim yapmak için kursa katıldıklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi'ne sağlamış olduğu bu imkandan dolayı teşekkür etti.

Yazar: Haberci
Kayseri KOMEK Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı