Adanalı içeceği suyun adını koyacak

Adana'da temeli atılacak olan Pozantı Su Şişeleme ve Paketleme Tesisi'nde üretilen ürünlerin adını vatandaşlar seçecek. İsmi bulana iPhone hediyesi var.

Adanalı içeceği suyun adını koyacak

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Beldetaş AŞ tarafından yaptırılacak Pozantı Su Şişeleme ve Paketleme Tesisi’nde üretilecek ürünün adını Adanalılar belirleyecek. 'Adını sen koy' sloganıyla başlatılan kampanyaya katılıp dereceye girenlere iPhone hediye edilecek. 

Beldetaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karayandı, toros dağlarının zirvesinden çıkacak kaynak suyunun temeli atılan tesiste şişelenip, satılacağını söyledi. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelir elde etmek ve halka daha kaliteli hizmet vermek amacıyla hareket ettiklerini söyleyen Karayandı, "Daha önce Adana’da açılan su fabrikasının Pozantı’da faaliyet göstermesiyle ilgili ruhsat alındı. İlk etapta saniyede 2 litrelik debiyle üretim yapacak fabrikanın, ilerleyen aşamada saniyede 10 litrelik  kapasiteye kadar yükselmesini hedefliyoruz" dedi.

Üretilecek ürünün ismini de Adanalılara soracaklarını ifade eden Fatih Karayandı, "Adana Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine ve akıllı otobüs duraklarına koyduğumuz anket noktalarına Adanalılar isim önerilerini bırakabilir. Anket 15 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 1 Ekim’den sonra Beldetaş AŞ yönetim Kurulu’nca halkın en çok istediği isim belirlenecek. Seçilen ismi öneren 3 kişiye iPhone telefon hediye edilecek. Adanalı hemşehrilerimizin ankete yoğun şekilde katılmasını bekliyoruz" diye konuştu.

19 Eylül 2015 Cumartesi günü temeli atılacak tesisin, 2 ay gibi bir süre içerisisnde faaliyete geçmesi planlanıyor. 

Yazar: Haberci
Adana Adana Büyükşehir Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.