20 ton boyayla okul mu boyanır?

İstanbul'da bir belediye, okulların tadilatı için 20 ton boya dağıttı. Boyanın litresi ortalama 5 TL.

20 ton boyayla okul mu boyanır?

İstanbul'daki Pendik Belediyesi, okulların sezon açılışından önce kendilerinden talep edilen desteği geri çevirmedi. Belediyeden yapılan açıklamada 20 ton boyanın dağıtımının gerçekleştiği bildirildi. Litresi ortalama 5 TL'den başlayan ve 20 TL'ye kadar çıkan boya, 20 ton kaç para tutuyor siz hesaplayın.

Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talepler doğrultusunda okullara bazı destekler sundu. İlçe genelindeki okulların tamirat ve tadilat işlerini yapan belediye ekipleri ayrıca tüm okullara toplam 20 ton boya yardımında bulunulduğunu açıkladı. 

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala belediye, okulların tamirat, tadilat, bakım, onarım işlemlerini gerçekleştirip boya desteği sağlıyor. Okulların çevre düzenlemesi ile birlikte bahçe düzenlemelerini de gerçekleştiren belediye ekipleri, taleplere göre tuvaletler ve çatı tamiratlarından, yeni sınıflar ve öğretmen odalarına kadar birçok çalışma yürütülüyor.

Yeni eğitim-öğretim yılında çocukların sağlıklı, temiz ve ferah sınıflarda öğrenim görmeleri amacıyla tüm okullara boya yardımı Pendik Belediyesi tarafından sağlanıyor. Hazırlık döneminde okullara 20 ton boya dağıtımı gerçekleştirildi. Okulların ihtiyaçlarına göre iç, dış, tavan, yağlı boya gibi boya talepleri belediye tarafından karşılandı. Boyama işlemi okullarda ciddi bir problem teşkil ediyor. Çünkü pahalı bir işlem olam boya, belediyenin bu desteğiyle karşılanmış olsa gerek. 20 ton boya belediyeye ciddi bir yük getirecektir. Bunun nasıl karşılandığı ise belediyedeki açıklamada yer almıyor. 

Belediyenin ayrıca birçok okula kantin yaptığı da bildirildi. Çamçeşme İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi ve Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Etüt Proje Ekipleri tarafından kantin inşa edildiği açıklandı. 

Yazar:
Pendik Belediyesi okul tadilat
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı