'Açın kapıyı hemşehrimizi göreceğiz'

Bu uygulama dalga dalga Türkiye'ye yayılıyor. Yeni bebeğiniz olmuşsa her an bir kaç kişi gelip kapınızı çalabilir ve 'Açın kapıyı, hemşehrimizi göreceğiz' diyebilir. .

'Açın kapıyı hemşehrimizi göreceğiz'

Ankara'da Pursaklar Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve yeni doğan çocukların ihtiyacı olan eşyaların hediye edildiği, 'Hoşgeldin Hemşehrim' uygulaması giderek yaygınlaşıyor. 

Pursaklar Belediyesi'nce 2012 yılında uygulamaya konulan 'Hoşgeldin Küçük Hemşehrim Projesi, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Ankara’daki diğer belediyelere de ilham kaynağı oldu. Yaygınlaşan bu proje Ankara halkı tarafında da takdir gördüğü belirtiliyor.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yıllar önce başlattığı proje ile ilçede yeni doğan bebeklere ilk hediyesini vermeye devam ediyor. Pursaklar Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü yani Tebessüm Çarşısı tarafından yürütülen kampanyanın her geçen yıl daha da yaygınlaştığı bildirildi. Pursaklar Belediyesi’nin bu projesini farklı isimlerle uygulamaya koyan diğer ilçe belediyeleri, projenin çok önemli bir halkla ilişkiler hizmeti olduğunu belirtiyor.

Pursaklar Belediyesi, hem ilçe sakinlerinin hem de kamuoyunun beğenisini kazanan bu kampanyaya 2012'de başlamış ve binlerce yeni doğan bebeğe bu şekilde ilk hediyesini vermiş bulunuyor. Ziyarette yeni doğan bebeklere Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in özel olarak hazırlattığı bebek takımı, zıbın, taşınabilir beşik, ana kucağı, bebek çantasından oluşan hediyeler takdim ediliyor. Bu uygulama Pursaklar İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden güncel veriler alınarak yapılıyor. Belediye ekiplerinin son bir ay içerisinde ise 200 evi ziyaret ederek bu hediyeleri verdiği ifade edildi.

Yazar:
Pursaklar Belediyesi çalışmaları küçük hemşehri uygulaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.