Facebook'tan 'DisLike' yani beğenmedim butonu

Facebook'la hayatımıza giren 'like' yani beğenme butonu, artık yerini 'DisLike' yani beğenmedim butonuna bırakacak.

Facebook'tan 'DisLike' yani beğenmedim butonu

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yeni geliştirdikleri uygulamayla ilgili bir duyuru yaptı. Zuckerberg, beğenmediğiniz bir gönderiyi de artık belirtebileceğiniz uygulamayı kısa sürede devreye sokacaklarını söyledi. 

California'daki Facebook'un yönetim merkezinde bir toplantı yapan Zuckerberg, yeni geliştirilen uygulamanın müjdesini verdi. Alınan bilgiye göre, bazı kullanıcıların beğendim butonu gibi, beğenmedim butonu da koyması böylelikle, gönderi hakkındaki eleştiriyi bildirme isteğinin değerlendirildiği belirtildi. 

Bununla ilgili çok yakında hayata geçecek uygulama, şuan deneme aşamasında. 2009 yılında uygulamaya giren 'Like' butonun yanında artık 'DisLike' butonu da yer alacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Zuckerberg, insanların uzun yıllar beğenmeme butonunu sorduğunu ve bugün için artık bunun hayata geçme aşamasında olduğunu söyledi. DisLike butonu paylaşımlarda nasıl bir etki edecek hep birlikte göreceğiz. 

Türkiye'de milyonlarca kullanıcısı olan Facebook'un bu uygulaması hayata geçtiğinde, bir kullanıcı bebeğinin fotoğrafını paylaştığında, 'Bunu beğendim' diyebileceğiniz gibi 'Bunu beğenmedim' de diyebileceksiniz. Fakat ortada bir şüphe var. Bu uygulama eleştirdiğiniz gönderilerde kullanılacağı gibi, mutlaka arkadaşlar hoşuna giden gönderileri de 'Beğenmedim' diye işaretleyebilecekler. İşte bu beğenmeme oranı yükseldikçe, Facebook şikayet olarak algılayacak mı? yoksa sadece beğenme butonu gibi gösterimde mi kalacak bekleyip göreceğiz. 

Yazar: Haberci
facebook facebook disLike beğenmedim butonu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı