Amatör kulüplere 245 bin TL

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na bağlı 73 kulübe 245 bin TL ulaşım yardımı yapıldı.

Amatör kulüplere 245 bin TL

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na bağlı 73 amatör spor kulübüne 245.000 TL ulaşım yardımında bulunduğunu açıkladı. 

Sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren amatör spor kulüplerine Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden destek geldi. Federasyona bağlı 73 amatör spor kulübüne 245 bin TL yardım yapılacağı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi Amatör Futbol Takımları Ulaşım Yardım Töreni Çatalçeşme Oda Tiyatosu'nda düzenlendi. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şehrin amatör sporların başkenti olacağını belirterek, "Amatör spor yapmak gönül işidir" dedi. Gerek paradan gerekse vakitten harcanarak sporla uğraşıldığını söyleyen Zolan, "Bu çok önemli bir görev. Çünkü gençlerimize sahip çıkıyorsunuz. Yani geleceğimize sahip çıkıyorsunuz" dedi. Amatör spor kulüplerinin geleceğe sahip çıkma adına çalıştıklarına dikkati çeken Başkan Zolan, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde ve ilçelerde tesisler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Amatör sporlarda ulaşım anlamında sıkıntı yaşanıyordu. Biz de bir nebze olsun destek olmak istedik. Bu bir başlangıçtır. Bunları arttırarak sürdüreceğiz" diye konuştu.

Amatör spor kulüplerine düzenli olarak yaptıkları malzeme desteğinin bayramdan sonra gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Zolan, "Amacımız bütün amatör kulüplerimizin sıkıntılarını hep birlikte ortadan kaldırmak için çalışmak. Spor hayatın ta kendisidir. Sporda yenmekte var yenilmekte. Hayatta da aynı durum geçerlidir. O nedenle spora yapılan yatırım, hayata yapılan yatırımdır" dedi. 

Konuşmaların ardından Denizli'de faaliyet gösteren 73 amatör spor kulübüne toplamda 245 bin TL'lik sembolik çek verildi. 

Yazar:
Denizli Belediyesi çalışmaları amatör spor kulüplerine yardım
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.