Samsun'da emniyet alarmda

Samsun Emniyet Müdürlüğü, bulvar üzerinden geçen tüm araçları didik didik aradı. Onlarca araç kuyruğu oluştu. Uzun namlulu silahlarla korundular.

Samsun'da emniyet alarmda

Karadeniz Bölgesi'nde olası bir terör saldırısı ihtimali her geçen gün konuşulurken, Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri gece vakti, uzun namlulu silahlarda arama yaptı. Yoldan geçen şüpheli araçlar durdurulup didik didik arandı.

ARABALAR DİDİK DİDİK
Samsun'daki Barış Bulvarı üzerinde yapılan uygulamada, Cumhuriyet Meydanı istikametine giden araçlarda ekipler arama uygulaması yaptı. 'Genel Uygulama' adıyla yapılan aramalarda, uzun namlulu silahlarla çevre güvenliği sağlandığı görüldü. Neredeyse tüm araçlar durdurularak, kimlik kontrolü ve araçlarda arama yapıldı. Araçların arka koltukları, koltukların alt tarafları, bagaj ve torpido kısımlarında kontroller gerçekleşti. Ekipler, genel bir uygulama yapıldığını söyledi. 

UZUN NAMLULU SİLAHLI POLİSLER
Terör olaylarının arttığı şu günlerde teröristlerin Karadeniz'de eylem yapma iddiaları konuşuluyor. Doğu bölgesinden gelen sezonluk fındık işçileri arasında gelebilecekleri veya öğrenci olarak şehirlerde yerleşebilecekleri iddiaları var. Samsun'da da emniyetin böyle bir uygulamayı yapması, belki de ilk kez görülüyor. Normal aramalarda, polis ekipleri bazı araçları çevirip, kimlik ve nadiren araç kontrolü yapardı. Bu kez yapılan uygulamada, onlarca araç sağa park ettirilip arama yapıldı. Arama yapan polislerin güvenliğini de uzun namlulu silahlarla yaptılar. 

ŞEHİR MERKEZİNE ÇIKAN YOL
www.kupurhaber.com editörlerin ulaştığı fotoğraflarda gece saatlerinde yapılan uygulamanın vatandaşların da şaşkın bakışları arasında gerçekleştirildiği görülüyor. Genel yapılan bu uygulamanın şehrin en işlek caddelerine çıkan yolda yapılması dikkat çekti. Uygulamaların sık sık yapılacağı öğrenildi. 

Yazar:
samsun haber samsun emniyet müdürlüğü gece yol araması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.