Google'den mülteciler için çağrı

Google, savaştan dolayı ülkesinden kaçan mültecilere karşı anlamlı bir kampanya başlattı. 1 milyon Euro bağış yapan Google, sizin bağışınız kadar da bağış yapacak.

Google'den mülteciler için çağrı

Arama motoru devi Google, son günlerde yaşanan insanlık dramına anlamlı bir kampanyayla destek veriyor. Chrome tarayıcılarını açanlar, 'Sizi bağış yapmaya davet ediyoruz' butonuyla karşılaştı. 

Google, insani yardım sağlayan kuruluşlara 1 milyon Euro para bağışladığını belirterek, kullanıcılarından da bağış yapmalarını ve yapılan miktar kadar kendilerinin de bağış yapacağını söyledi. Böylelikle 10 TL gibi küçük bir yardım dahi iki katına çıkacak 20 TL olacak. 'Yardıma ihtiyacı olan mülteci ve göçmenlere yardım edin. Biz de bağışınız kadar katkıda bulunalım' duyurusuyla kampanyayı duyuran Google, Bağış Yap butonuna tıklandığında, göçmenlerin denizden geçerken fotoğraflarının arka planda oynatıldı bir ekrana yönlendiriyor. 

Burada, "Denizden geçerken' başlığıyla 'Birlikte daha fazlasını yapabiliriz' Mülteci ve göçmen krizi, yardım için bağışta bulunduğunuzda Google'da  bağış miktarınız kadar katkıda bulunacak. Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, 2.Dünya Savaşı'ndan bu yana dünyanın gördüğü en büyük mülteci ve göçmen kriziyle karşı karşıya. Google, ön saflarda insani yardım sağlayan kuruluşlara 1 milyon Avro bağışladı ve sizi bugün bağış yaparak bize katılmaya davet ediyoruz" ifadeleri yer aldı. 

Son günlerde özellikle ailesiyle kaçarken tekneleri batan ve cansız bedeni Ege'de kıyıya vuran çocuğun o fotoğrafı konuşulmuştu. Mülteci sorununu bilen bilmeyen herkes, o fotoğrafla şoke olmuş ve bazı yardımlar yapmıştı. Avrupa ise bu durumda mültecilere kapılarını açmak yerine konuyu tartışmaya başlamış ve son olarak mülteciler için Türkiye'yi destekleme gibi komik bir karar almışlardı. 

Türkiye, Osmanlı döneminde olduğu gibi özellikle Suriye ve Kuzey Irak'taki savaştan dolayı kaçan mültecilere kapılarını açmış, kurulan kamplarda da zor yaşamlarına katkıda bulunmak için seferber oluyor. 

Google'nin bağış katkı sayfası için
 

Yazar:
Google google mülteci ve göçmen kampanyası insani yardım faaliyetleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı